+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

VirtueMart 2.0 beta dostępny do testowania

01.03.2011.

VirtueMart 2.0 beta2 dostępny Dziś na oficjalnej stronie internetowej komponentu VirtueMart ukazała się informacja o udostępnieniu kolejnej wersji VirtueMart 2.0 beta2. Poprzednia wersja oznaczona była jako VirtueMart 1.5 beta1. Zespół programistów pracujących przy rozwijaniu VirtueMart tłumaczy to tym, że pracują teraz według nowego sposobu podejścia, zaś zmiana linii rozwojowej VirtueMart i przejście z wersji oznaczonych jako 1.1.x na 2.x jest na tyle poważna, że ma wpływ także na sposób oznaczania wersji.

Dla tych, którzy być może nie znają komponentu VirtueMart. Jest to komponent typu e-Commerce, służącym do budowy i prowadzenia sklepów internetowych w oparciu o Joomla!. Jedno z przykładowych moich ostatnich wdrożeń VirtueMart i Joomla: Sklep internetowy Dudek Paragliders.

Aktualizacja: Kilka dni po udostępnieniu VirtueMart 2.0 beta2 Zespół pracujący nad najnowszą wersją VirtueMart udostęnił kolejną wersję testową oznaczoną jako beta3.

Czytaj całość

Style CSS templatki Joomla 3.x i Joomla 2.5

16.02.2011.

CSS templatki Joomla Dziś trafiłem w internecie na stronę internetową Joomla! CSS, zawierającą świetnie opracowany zbiór wszystkich identyfikatorów i klas CSS szablonów Joomla 3.x. Dodatkowo strona zawiera dużo informacji przydatnych przy projektowaniu templatek Joomla. Taka dokumentacja to rzecz niezastąpiona dla każdego projektanta szablonów Joomla. Myślę, że informacje te szczególnie przydadzą się przede wszystkim osobom, które dopiero zaczynają tworzyć własne templatki dla Joomla! 3.x (i Joomla! 2.5).

Całe opracowanie zostało przygotowane przez holendra - Rob'a van Oudheusden'a.
Dostępne jest w dwóch językach: angielskim i holenderskim (jeśli ktoś zna lepiej od angielskiego).

Adres strony internetowej: http://www.joomla-css.nl/index.php?lang=en.

Dodatkowo z podanej strony można pobrać czysty arkusz CSS z identyfikatorami i klasami dla Joomla 3.x oraz czysty przykładowy szablon (templatkę) Joomla! 3.x oparty o framework Bootstrap.

Czytaj całość

VirtueMart - moduł wyszukiwania produktów z autosugestią

14.02.2011.

VirtueMart - moduł wyszukiwania produktów z autosugestią Tym razem krótki wpis o pewnym ciekawym module dla Joomla! i VirtueMart'a. Zadaniem modułu jest "bycie" wyszukiwarką produktów w sklepie zbudowanym na Joomla! i komponencie VirtueMart. Moduł pochodzi prosto z Nepalu, a więc z serca Himalajów. Cóż jest takiego ciekawego w tym w gruncie rzeczy niewielkim i wydawać by się mogło zwyczajnym module? Otóż moduł ten posiada pewną cechę, która może być bardzo przydatną funkcjonalnością w sklepie internetowym. Jej działanie widoczne jest w chwili wpisania w polu wyszukiwania choćby pierwszej litery nazwy szukanego produktu. Moduł w tym momencie zaczyna wyświetlać listę produktów pasujących do wpisanego zapytania, podpowiadając w ten sposób i ułatwiając znalezienie interesującego produktu. Działa to na podobnej zasadzie, jak podpowiadanie podczas wpisywania słowa w wyszukiwarce Google.

Czytaj całość

Nowy Xmap dla Joomla 1.6 - komponent mapy witryny

27.01.2011.

Xmap dla Joomla 1.6 - komponent mapy witrynyPowoli przybywa rozszerzeń dla Joomla! 1.6. Właśnie ukazała się nowa wersja Xmap 2 2.0b2 - Sitemap Generator - komponentu generującego mapę witryny dla Joomla! 1.6. Uwaga! Jest to wersja oznaczona jako beta. Może nie działać prawidłowo, choć ja nie stwierdziłem najmniejszych problemów w działaniu najnowszej wersji komponentu Xmap dla Joomla 1.6.

Jest to jeden z podstawowych komponentów, które warto stosować we wszystkich stronach zbudowanych w oparciu o system CMS Joomla.  

Komponent Xmap jest kontynuacją świetnego komponentu JooMap. Oba komponenty rozwijane są już łącznie od ponad pięciu lat!

Ostatnią aktualną wersję komponentu można pobrać z tej strony internetowej: http://www.templatki-joomla.eu/komponenty-joomla/xmap-komponent-mapy-strony-w-joomla.html.

Przykład wdrożenia komponentu w serwisie internetowym Najlepsze Darmowe Templatki Joomla.

Stabilna wersja Joomla 1.6. Migrować czy pozostać przy Joomla 1.5?

10.01.2011.

Stabilna wersja Joomla 1.6 Zapowiadane wydanie stabilnej wersji Joomla 1.6 jest już tuż tuż. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy z chwilą ukazania się stabilnej (produkcyjnej) wersji Joomla 1.6 migrować do najnowszej wersji Joomla?

Osobiście jestem zdania, że z migrowaniem z Joomla! 1.5 do Joomla! 1.6 dobrze trochę się wstrzymać. Dlaczego tak uważam? Kiedy zastosować Joomla 1.6, a kiedy i dlaczego pozostać przy Joomla 1.5? O tym w dalszej części tego wpisu.

Czytaj całość
Pozycje :: 51 - 55 z 161