+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Nowa wersja VirtueMart 1.5 Beta 1 dostępna

13.11.2010.

VirtueMart 1.5 beta dostępnyŚrodek nocy, a tu przychodzi biuletyn informacyjny ze strony VirtueMart.net o tym, że została udostępniona wersja Beta VirtueMart 1.5, czyli wersja testowa. O tym, że komponent VirtueMart to oprogramowanie typu ecommerce, pisać pewnie nie muszę. Przypomnę tylko, że ten świetny komponent sklepu internetowego, rozwijany jest od czasów swojego poprzednika PHP-Shop'a, a to jeszcze czasy systemu Mambo, czyli poprzednika Joomla. I niestety VirtueMart zdążył się przez ten czas zestarzeć, co wielokrotnie sam ostatnio odczuwam, ilekroć wdrażam jakiś mniejszy czy większy sklep internetowy w oparciu o Joomla i VirtueMart.

Czytaj całość

6000 rozszerzeń Joomla w głównym katalogu JED

17.10.2010.

Katalog Dodatków JoomlaW październiku 2010 roku w głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla (Joomla Extensions Directory) liczba dostępnych komponentów, modułów i dodatków dla Joomla 1.5 przekroczyła liczbę sześciu tysięcy.

Jeszcze w maju 2010 roku liczba rozszerzeń dla systemu Joomla wynosiła pięć tysięcy. Dziś (październik 2010), czyli po pięciu miesiącach liczba dodatków dla systemu Joomla wzrosła o cały tysiąc. Łatwo policzyć, że średnio miesięcznie tworzonych i udostępnianych jest około 200 różnego rodzaju komponentów, modułów i pluginów dla Joomla. Liczby mówią same za siebie.

Czytaj całość

Orange używa Joomla!

17.10.2010.

Orange używa Joomla! Firma Orange używa systemu zarządzania treścią Joomla na swojej nowej stronie internetowej Orange api. Strona przeznaczona jest dla deweloperów.

Orange jest piątym co do wielkości operatorem telekomunikacyjnym na świecie. Firma skupia około 200 milionów klientów i jest częścią France Télécom.

Adres strony internetowej Orange api, która działa w oparciu o CMS Joomla: http://api.orange.com.

Czytaj całość

eBay wybrał Joomla! do budowy swojego portalu społecznościowego

02.10.2010.

Joomla! CMS 1 października 2010 roku firma eBay, największy na świecie serwis aukcji internetowych,  poinformowała o wyborze systemu zarządzania treścią Joomla! do budowy swojego portalu społecznościowego. Z podanej informacji wynika, że ma być to wewnętrzny firmowy serwis internetowy, który będzie przeznaczony dla 16400 pracowników firmy eBay. Serwis internetowy oparty o Joomla! zawierać ma funkcje społecznościowe (dyskusje i wymiana opinii pomiędzy prawonikami firmy eBay).

Pełna informacja w języku angielskim na stronie: http://www.ebayinc.com/news#ebay_selects_joomla_open_source_to_foste.

IKEA używa Joomla i VirtueMart

21.09.2010.
IKEA używa Joomla i VirtueMartFirma IKEA, największy na świecie sprzedawca mebli używa do budowy swoich stron internetowych systemu Joomla. Wprawdzie zastsowowanie Joomla dotyczy w tym przypadku dosyć egzotycznych z naszego punktu widzenia krajów, to na pewno warto odnotować użycie systemu CMS Joomla przez firmę IKEA. Strony IKEA zbudowane w oparciu o Joomla znajdują się w krajach arabskich, a dokładnie w Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Dodatkowo na stronach IKEA został wykorzystany joomlowy komponent sklepu internetowego VirtueMart.

Strony IKEA zbudowane w oparciu o Joomla działają pod tymi adresami:

IKEA Kuwejt: www.ikea.com.kw
IKEA Arabia Saudyjska: www.ikea.com.sa
Czytaj całość
Pozycje :: 56 - 60 z 161