+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Instytut Polityki Społecznej Uniwersytet Warszawski używa Joomla

10.08.2010.

Instytut Polityki Społecznej UW używa JoomlaW lipcu 2010 roku zakończyłem wdrożenie nowego serwisu internetowego dla Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Celem projektu i wdrożenia było odświeżenie starej i dosyć wysłużonej witryny zbudowanej jeszcze na starej wersji Joomla 1.0.x. Nowa wersja serwisu to całkowicie nowa szata graficzna zaprojektowana od podstaw od makiet do indywidualnych projektów graficznych. Następnie na podstawie ostatecznej wersji projektu graficznego wykonałem rozbudowany szablon (templatkę) posiadającą kilka indywidualnych układów treści zaprojektowanych i dopasowanych do poszczególnych działów serwisu internetowego IPS. Kolejnym krokiem było kompleksowe wdrożenie serwisu w oparciu o systemu zarządzania treścią (CMS) Joomla! w wersji 1.5.x, oraz migracja treści ze starej strony internetowej do nowej. Końcowym etapem wdrożenia było wykonanie pełnej optymalizacji nowego serwisu internetowego IPS pod kątem jak najlepszego pozycjonowania się jego stron w wyszukiwarkach internetowych.

Czytaj całość

Jak zrobić w Joomla różne style artykułów zależne od kategorii

04.07.2010.

Różne style artykułów zależne od kategorii w Joomla 1.5Dziś w serwisie GoldenLine na grupie użytkowników systemu Joomla pojawiło się pytanie:

Czy jest możliwość aby artykuły pojawiające się na stronie głównej lub w blogu sekcji, wyświetlały się w odmiennych stylach zależnych od przypisanym im kategorii?

Tak, jest bardzo prosty sposób, żeby to osiągnąć. Dla przykładu serwis internetowy zbudowany na Joomla, w którym zastosowałem to rozwiązanie: http://www.zapytajpolozna.pl. Na stronie głównej widać wyraźnie listę artykułów. Każdy z tych artykułów posiada indywidualne kolory określające do której kategorii przynależy.

Czytaj całość

Ministerstwo Edukacji Brazylii używa Joomla

25.06.2010.

Ministerstwo Edukacji Brazylii używa Joomla Kolejnym serwisem internetowym zbudowanym na Joomla, na który warto zwrócić uwagę, jest strona internetowa Ministerstwa Edukacji Brazylii. Jest to naprawdę rozbudowany serwis internetowy. W indeksie wyszukiwarki Google ilość zaindeksowanych podstron wynosi ok. 110 tysięcy. W serwisie tym zastosowano kilka komponentów stworzonych według indywidualnych potrzeb i wymagań.

Adres WWW: http://portal.mec.gov.br/index.php

Czytaj całość

Joomfish i sh404SEF - problem z powrotem na stronę główną

23.06.2010.

Joomfish i sh404SEF - problem z powrotem na stronę główną Krótka porada, może jednak komuś się przyda, bo właśnie rozwiązywałem napotkany problem (oczywiście z pozytywnym skutkiem).

Chodzi o sytuację, kiedy mamy stronę zbudowaną na Joomla, dwie wersje językowe (przykładowo polską i angielską). Za działanie wielojęzyczności odpowiada komponent Joom!Fish, za przyjazne linki komponent sh404SEF. Wszystko pięknie działa z małym wyjątkiem: kiedy jesteśmy na jakiejkolwiek podstronie głównej w języku angielskim i chcemy powrócić na stronę główną również w języku angielskim, to zostajemy przeniesieni na stronę główną, ale niestety w języku domyślnym, czyli polskim.

Czytaj całość

Hotele Holiday Inn w Wielkiej Brytanii używają Joomla

16.06.2010.

Sieć hoteli Holiday Inn używa systemu Joomla Sieć ponad 30 hoteli Holiday Inn w Wielkiej Brytanii, których właścicielem jest firma Somerston Hotel zastosowała dla stron internetowych swoich hoteli systemu zarządzania treścią Joomla.

Wszystkie strony są zarządzane z jednej instalacji Joomla za pośrednictwem menadżera do obsługi i zarządzania wieloma stronami z poziomu jednego systemu Joomla (multisite manager).

W dalszej części pełna lista adresów do stron poszczególnych hoteli.

Czytaj całość
Pozycje :: 66 - 70 z 161