+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Listbingo - komponent ogłoszeń dla Joomla 1.5

06.04.2010.

Listbingo - komponent ogłoszeń dla Joomla 1.5 W głównym katalogu rozszerzeń dla Joomla pojawił się ciekawie zapowiadający się komponent o nazwie Listbingo. Komponent służyć ma do budowy działu ogłoszeń w Joomla. Jest to jeszcze wersja alfa, ale po obejrzeniu strony demo muszę przyznać, że komponent zapowiada się ciekawie. Autorzy zapowiadają, że komponent będzie bardzo elastyczny w dostosowywaniu go do własnych potrzeb. Szczególnie mają tu na uwadze dostosowywanie szablonów.

Uwaga: komponent jest jeszcze wersji alfa. Wersja ta służy tylko do testów i zgłaszania ewentualnych błędów w działaniu komponentu.

Demo komponentu Listbingo można obejrzeć pod adresem: http://listbingo.gobingoo.com.
Wersję testową można pobrać ze strony: http://www.gobingoo.com/downloads/components/24-comlistbingo-0-2alpha.html

Komponent jest darmowy (Licencja GNU General Public License v3).

Czytaj całość

AllNews - moduł aktualności dla Joomla, FLEXIcontent i K2

05.04.2010.

AllNews - moduł aktualności dla Joomla, CCK FLEXIcontent i CCK K2 Moduł o nazwie AllNews powinien zainteresować wszystkich, którzy szukają modułu do prezentacji treści w Joomla w formie aktualności. Mi osobiście moduł ten przypadł od samego początku do gustu, a to dzięki mnogości funkcji, jakie posiada oraz możliwości pełnego dostosowania do własnych potrzeb.  Dzięki modułowi AllNews prezentacja aktualności w Joomla możliwa jest w dosyć rozbudowany sposób. Pełnię możliwości moduł AllNews prezentuje w połączeniu z jednym z dwóch komponentów CCK dla Joomla - FLEXIcontent lub K2 (moduł sam wykrywa, czy któryś z wymienionych komponentów CCK jest zainstalowany). Wprawdzie moduł może być używany ze standardowymi komponentami Joomla (treści, sekcje i kategorie), ale to właśnie z wyżej wymienionymi komponentami CCK widać dopiero pełnię jego możliwości.

Czytaj całość

Mail Order - prosty komponent do zamawiania produktów w Joomla!

25.03.2010.

Mail Order - prosty komponent do zamawiania produktów w Joomla! Wyobraźmy sobie, że mamy w oparciu o Joomla zbudowany katalog produktów. Katalog ten opiera się o standardowe Joomlowe artykuły. Czyli jeden produkt to jeden artykuł. Wszystko pięknie. A co jeśli chcemy dodać do naszego katalogu w łatwy i szybki sposób funkcję składania zamówienia wybranych produktów? Jest na to sposób. W głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla! pojawił się niewielki komponent o nazwie Mail Order, pozwalający po instalacji dodać opisaną przeze mnie powyżej funkcjonalność.

Czytaj całość

JoomSimple Steps - sposób na podział treści artykułu w Joomla

16.03.2010.

Poziome slajdy z treścią artykułu w Joomla!JoomSimple Steps to bardzo ciekawy dodatek do Joomla, dzięki któremu można treści dowolnego wybranego artykułu podzielić w łatwy i szybki sposób tak, żeby każdy ekran z informacją przewijany był w postaci slajdu (do przodu, do tyłu).

Przykład działania dodatku JoomSimple Steps:
http://demo.jsimple.info/index.php?option=com_content&view=article&id=19&Itemid=27

Dodatek można pobrać z tej strony:
http://jsimple.info/pages/plugins_downloads/simple_steps_downloads

Czytaj całość

Glossword - komponent do budowy słownika dla Joomla! 1.5

16.03.2010.

Glossword - komponent do budowy słownika dla Joomla! 1.5 Glossword to komponent dla Joomla! 1.5, który może zainteresować wszystkich, którzy potrzebują zbudować na swojej stronie internetowej słownik lub katalog z informacjami ułożonymi alfabetycznie. Komponent posiada kodowanie UTF-8, wsparcie SEF oraz import/eksport słowników w formacie XML/CSV/TSV. Glossword jest w pełni natywnym komponentem dla Joomla 1.5.

Strona projektu: http://glossword.biz

Pozycje :: 81 - 85 z 161