+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Ukrywanie treści w Joomla, udostępnianie wybranym grupom

09.02.2010.

Jak ukryć treści w Joomla i udostępnić je wybranym osobom? Dziś opiszę, jak w prosty sposób ukryć wybrane treści w Joomla!, określając tym samym, którym grupom użytkowników chcemy je pokazać. Wykorzystamy do tego niewielki dodatek do Joomla o nazwie Core Design Access Text plugin. Po zainstalowaniu poprzez standardowy instalator Joomla! musimy jeszcze opublikować zainstalowany dodatek. W tym celu przechodzimy w panelu administracyjnym Joomla! do zakładki Rozszerzenia/Dodatki, następnie odszukujemy na liście dodatków nazwę Content - Core Design Access Text plugin i klikamy na czerwoną ikonę obok nazwy. W tym momencie dodatek mamy już włączony. Teraz możemy wejść w ustawienia dodatku, klikając na jego nazwę. Naszym oczom po prawej stronie na karcie Parametry pojawią się dwie niewielkie listy. Co dalej, można przeczytać w dalszej części porady...

Czytaj całość

Tienda - nowy system e-Commerce dla Joomla!

09.02.2010.

Tienda - system e-Commerce dla Joomla! Pamiętam jak 14 listopada pojawił się wpis na blogu jFoobar.org o trwających pracach nad nową platformą e-commerce o nazwie Tienda dla Joomla 1.5. Nie spodziewałem się, że zgodnie z zapowiedzią po niespełna trzech miesiącach wspomniany wyżej system e-commerce Tienda już się pojawi. Wprawdzie jest to wersja Alpha 2.

I tak jak zapowiadano, oprogramowanie to ukazało się w dwóch wersjach, darmowej z ograniczoną funkcjonalnością, ale zawierającą zestaw funkcji, który z powodzeniem powinien pozwolić na prowadzenie mniejszych sklepów internetowych oraz wersji w pełni rozbudowanej, która według autorów posiada wszystko, czego potrzeba do uruchomienia średnich i dużych sklepów. Autorzy systemu Tienda zapowiadają nową jakość w budowaniu sklepów w oparciu o Joomla.

Osobiście z wielką chęcią przetestuję to nowe rozszerzenie dla Joomla! służące do budowania sklepów internetowych. Virtuemart muszę przyznać trochę mnie zmęczył.

Więcej informacji na stronie autorów Tienda

jOrange Quick Access Bar - belka administratora Joomla!

07.02.2010.

jOrange Quick Access Bar - inna belka administratora Joomla! Do Katalogu Rozszerzeń Joomla! dodano mały dodatek do panelu administracyjnego Joomla! o nazwie jOrange Quick Access Bar. Jest to zamiennik standardowej belki statusów użytkownika w interfejsie panelu administracji Joomla!. W porównaniu do pierwotnego paska statusu użytkownika, jOrange Quick Access Bar wyświetla szczegółowe informacje na temat użytkowników witryny i ich e-maile. Oprócz tego dodatek wyświetla link w postaci ikony do strony frontowej (czyli to nic nowego) oraz ikony będące linkami do modułów i dodatków w panelu administracyjnym Joomla.

Więcej informacji i sam moduł do pobrania na stronie autorów:
http://orangecreative.net/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=1&Itemid=57

IdoEditor - prosty edytor WYSIWYG dla Joomla!

06.02.2010.

IdoEditor - prosty edytor WYSIWYG dla Joomla! Wprawdzie dla Joomla najlepszym edytorem WYSIWYG jest niewątpliwie Joomla Content Editor (w skrócie JCE), to edytorów dla naszego ulubionego systemu CMS jest znacznie więcej. Kilka dni temu natrafiłem na kolejny edytor dla Joomla o nazwie IdoEditor. Co ten edytor charakteryzuje? Z pewnością to, że jest bardzo prosty. Do tego stopnia, że przyzwyczajony do edytora JCE osobiście nie przekonuje mnie korzystanie z tak prostego edytora. JCE ma wszystko co powienien mieć edytor. Natomiast IdoEditor posiada najważniejsze funkcje edytora WYWIWYG i nic ponad to. O funkcjach IdoEdtor możecie przeczytać w dalszej części tego wpisu.

Czytaj całość

44 inspirujące wdrożenia Joomla!

31.01.2010.

Frizo.eu - serwis internetowy Joomla W internecie od czasu do czasu w serwisach piszących o szeroko pojętym projektowaniu stron internetowych pojawiają się zbiory najciekawszych projektów i wdrożeń w oparciu o różne systemy CMS z kategorii Open Source. Tak jest i z Joomla. 20 stycznia 2010 roku w anglojęzycznym serwisie internetowym WebDesignBoth pojawił się niewielki zbiór (showcase) stron zbudowanych w oparciu o CMS Joomla!. Muszę z satysfakcją dodać, że pośród 44 prezentowanych stron jedna jest moim pełnym indywidualnym wdrożeniem Joomla!. Chodzi o serwis internetowy Frizopedium - konie fryzyjskie. Bardzo cieszy mnie fakt, że moje indywidualne i niepowtarzalne wdrożenia Joomla są dostrzegane nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Pełną listę z prezentacją najciekawszych zdaniem autorów serwisu WebDesignBoth stron zbudowanych na Joomla można zobaczyć tutaj: http://www.webdesignbooth.com/joomla-showcase-44-beautiful-joomla-website-designs/

Pozycje :: 96 - 100 z 161