+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Atomicon Gallery - lekka i prosta galeria dla Joomla!

26.01.2010.

Atomicon Gallery - lekka i prosta galeria dla Joomla! Dla systemu CMS Joomla! 1.5 dostępne są albo duże i rozbudowane komponenty galerii (do tej grupy zaliczyć można Phoca Gallery, JoomGallery, Datso Gallery, Zoom Gallery), albo niewielkie dodatki do tworzenia galerii (np. Simple Image Gallery, Multithumb). Dosyć ciekawym komponentem, który ostatnio został udostępniony w głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla jest Atomicon Gallery. Komponent ten może być pośrednim rozwiązaniem pomiędzy stosowaniem rozbudowanych komponentów galerii dla Joomla, a prostymi dodatkami generującymi proste galerie. Atomicon Gallery charakteryzuje się lekkością, która pozwala dostosować wygląd galerii dokładnie do naszych własnych potrzeb za pomocą CSS. Komponent jest bardzo prosty w konfiguracji, pozwala automatycznie generować miniatury obrazów do zdefiniowanego w parametrach rozmiaru.

Czytaj całość

Cufon i sIFR - niestandardowe czcionki w Joomla!

23.01.2010.

Cufon i sIFR - niestandardowe czcionki w Joomla! Cufon jest doskonałą alternatywą dla sIFR (ang. Scalable Inman Flash Replacement). Obie metody pozwalają na zastosowanie na stronie internetowej niestandardowych fontów. A że typografia na stronie internetowej jest jednym z ważniejszych elementów i ile dzięki niej może zyskać strona internetowa, nie trzeba nikogo przekonywać. Wiem po sobie, od kiedy zacząłem stosować technikę sIFR, budowane przeze mnie strony internetowe nabrały jeszcze lepszego wyglądu właśnie dzięki użyciu niestandardowych czionek np. w nagłówkach artykułów i modułów (przykład zastosowania techniki sIFR: sklep internetowy www.brioko.pl).

Czytaj całość

Trendy 2010 w projektowaniu stron internetowych

19.01.2010.

Trendy na rok 2010 w projektowaniu stron internetowych Dziś przy okazji rozmów z klientem na temat przedstawionego projektu graficznego dla jego nowej strony internetowej zweryfikowałem wspólnie z moim zaprzyjaźnionym grafikiem aktualne style i trendy w branży projektowania stron internetowych na rok 2010. Przy okazji natkneliśmy się na bardzo ciekawą prezentację przedstawiającą co w 2010 roku pójdzie w odstawkę, a jakie style będą dominować w nowo powstających stronach internetowych.
Lista "przepowiedni" nie jest długa, o czym można przeczytać dalej.

Czytaj całość

Jak zrobić efektowny dział FAQ w Joomla?

17.01.2010.

FAQ Slider Joomla 1.5 Dział FAQ w Joomla? To proste. Wystarczy posłużyć się dodatkiem dla Joomla! specjalnie do tego celu stworzonym. A że dodatków tego typu dostępnych na stronie Katalogu Rozszerzeń Joomla jest co najmniej kilka, każdy wybierze to, co będzie pasować mu najlepiej. Dla przykładu w listopadzie 2009 roku opisałem świetny komponent Simple Lists, który posiada m.in. funkcję pozwalającą na łatwe i szybkie zbudowanie na stronie internetowej opartej o Joomla! działu FAQ. Przykład działania komponentu Simple Lists w roli działu FAQ.

Są też dodatki dla Joomla pozwalające na umieszczenie działu FAQ w treści artykułów Joomla! Przykład działania jednego z popularniejszych dodatków o nazwie "Tabs & Slides In Content Items" na stronie firmy sprzedającej ubezpieczenia (działanie dodatku widoczne na dole strony).

Czytaj całość

Moduł nowości - Latest News Intro Text dla Joomla 1.5

15.01.2010.

Moduł nowości - Latest News Intro Text dla Joomla 1.5 Standardowo system zarządzania treścią Joomla! zawiera moduł Nowości (Latest News) wyświetlający nowości na stronie w formie listy tytułów będących jednocześnie odsyłaczamy do pełnej treści artykułu. Co w przypadku, gdy chcemy poza tytułem artykułu mieć jeszcze wyświetlany tekst wstępu do artykułu (intro text). Rozwiązaniem może być zastosowanie modułu Latest News Intro Text. Moduł ten jest rozbudowaną wersją standardowego modułu Nowości (Latest News). Moduł pozwala na wyświetlanie/ukrycie tekstu wstępu, nazwy sekcji i kategorii.

Moduł dla Joomla 1.5 można pobrać ze strony autorów:
http://www.opensourcetechnologies.com/extensions/latestnews-with-introtext.html

Pozycje :: 101 - 105 z 161