+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Profesjonalny serwis internetowy na CMS Joomla!?

27.10.2009.

Czy w oparciu o CMS Joomla można zbudować profesjonalny i rozbudowany serwis internetowy? Wielu zadaje to pytanie sobie i innym. Najlepszym potwierdzeniem, że zbudowanie w oparciu o system zarządzania treścią Joomla co najmniej średniej wielkości serwisu internetowego jest możliwe, będzie poniższy przykład - serwis internetowy RELEVANT Magazine.

Do budowy serwisu wykorzystano szablon klubowy dla Joomla 1.5 YOOtheme Way Beyond. Oczywiście szablon ten został mocno dostosowany, przez co poza górną belką menu głównego ciężko dostrzec podobieństwo pomiędzy pierwowzorem szablonu, a końcowym wyglądem omawianego serwisu internetowego. Trzeba dodać, że serwis internetowy RELEVANT Magazine jest serwisem społecznościowym, który działa w oparciu o komponent społecznościowy JomSocial. Jedyny minus moim zdaniem RELEVANTMagazine.com, to dział forum dyskusyjnego. Szkoda, że nie wdrożono jednego ze świetnych komponentów forum dyskusyjnego dla Joomla - Kunena lub Agora. Ogólnie jednak serwis prezentuje się profesjonalnie, a całość napędza CMS Joomla! w wersji 1.5.

http://www.relevantmagazine.com

RELEVANT Magazine - serwis internetowy zbudowany w oparciu o CMS Joomla!  
 

Joomla 1.6 alfa 2 wydana!

26.10.2009.

Joomla 1.6 alfa 2 Wprawdzie na sierpień 2009 roku zapowiadana była Joomla 1.6 beta. Sierpień już dawno minął, za oknem jesienna aura, a developerzy Projektu Joomla informują nas o kolejnej wersji Joomla 1.6 alfa 2. Wersja ta zawiera wiele nowych funkcji. Najważniejszą z nich uznać należy ACL (Access Control Level), czyli rozbudowany system nadawania użytkownikom uprawnień dostępu.

Pozostałe zmiany i ulepszenia to:

  • Rozbudowane profile użytkowników
  • Układ stron com_content bez tabelek w kodzie
  • Udoskonalone moduły com_content (mod_articles_archive, mod_articles_latest, mod_articles_popular)
  • Nowy domyślny szablon frontendu
  • Nowy szablon panelu administracyjnego

Joomla 1.6 alfa 2 jest wersją testową. Nie jest przeznaczona do budowania w oparciu o nią stron i serwisów internetowych.
Wygląda na to, że zapowiadana przez developerów Joomla kolejna wersja Joomla 1.6 oznaczona jako beta powinna ukazać się po wersji alfa 2.

Pełna informacja na temat Joomla 1.6 alfa 2.
Joomla 1.6 alfa 2 można pobrać do testów tutaj.

Nowa wersja Virtuemart 1.1.4 dostępna!

18.10.2009.

Virtuemart 1.1.4 - sklep internetowy na Joomla Ukazała się nowa wersja Virtuemart oznaczona numerem 1.1.4 zapowiadana ponad pół roku temu. Virtuemart to komponent i moduły do budowy sklepu internetowego w oparciu o system CMS Joomla! Nowa wersja Virtuemart zawiera szereg poprawek.

Aktualizacja do najnowszej wersji możliwa jest bezpośrednio poprzez panel administracyjny komponentu Virtuemart. Zalecana jest wszystkim, którzy nie modyfikowali plików komponentu. Ci, którzy takich modyfikacji we wcześniejszej wersji dokonali, muszą podejść do aktualizacji Virtuemarta z ostrożnością (oczywiście wcześniejsza kopia całego sklepu internetowego jest obowiązkowa).

FLEXIcontent - kolejny komponent CCK dla Joomla!

06.10.2009.

FLEXIcontent - komponent CCK dla Joomla! Krótki wpis, bo pracy dużo. Mamy prawdziwy wysyp komponentów typu CCK. Kolejny bardzo ciekawie się zapowiadający nosi nazwę FLEXIcontent. Oto jak w skrócie opisują to rozszerzenie możliwości systemu CMS Joomla! jego autorzy:

FLEXIcontent jest przede wszystkim zaawansowanym systemem zarządzania treścią. Opracowany został w celu zastąpienia domyślnych komponentów prezentacji treści w Joomla! 1.5.

Dlatego FLEXIcontent został zaprojektowany do zarządzania treścią w Joomla w szerokim tego słowa znaczeniu. Za jego pomocą można zorganizować artykuły, galerie, oferty pracy, różnego rodzaju katalogi, katalogi produktów w ramach jednego interfejsu użytkownika. Oznacza to dla użytkownika końcowego prostotę użytkowania, wszystko dzieje się w jednym miejscu.

FLEXIcontent jest rozszerzeniem do Joomla! opracowanym w trybie natywnym 1.5, zgodnym z Frameworkiem MVC.

Lista możliwości na stronie internetowej komponentu: www.flexicontent.org

Komponenty forum dyskusyjnego dla CMS Joomla!

03.10.2009.

Forum na JoomlaZałóżmy, że serwis internetowy, który chcemy zbudować w oparciu o CMS Joomla, ma posiadać w pełni zintegrowane forum dyskusyjne. W systemie Joomla to nic trudnego.
I będziemy mieli z czego wybierać - jest sporo komponentów, które pomogą nam w zbudowaniu profesjonalnego forum!
Dla systemu CMS Joomla istnieje kilka niezłych komponentów do obsługi forum dyskusyjnego, o których można przeczytać dalej.

Czytaj całość
Pozycje :: 126 - 130 z 161