+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Kolejna aktualizacja Joomla do wersji 1.5.13

22.07.2009.
Aktualizacja Joomla 1.5.11

Dokładnie trzy tygodnie od ukazania się wersji Joomla 1.5.12 ukazała się kolejna aktualizacja systemu CMS Joomla, oznaczona numerem 1.5.13. W tej wersji systemu naprawiono 26 błędów, w tym poważniejszą lukę i dwie luki umiarkowanego priorytetu w bezpieczeństwie systemu. Aktualizujemy :-).

Lista zmian i poprawek w tej wersji Joomla dostępna tutaj:
http://www.joomla.org/ann...joomla-1513-security-release-now-available.html

Pliki aktualizacyjne dostępne są do pobrania z: joomlacode.org.

ccNewsletter - prosty i dobry komponent newslettera dla Joomla 1.5

19.07.2009.

CcNewsletter - komponent newslettera dla Joomla 1.5 Wprawdzie najlepszym chyba komponentem newslettera dla Joomla jest Acajoom, jednak często nie ma potrzeby instalowania i wdrażania tak dużego komponentu jak Acajoom. Szczególnie, kiedy potrzebujemy podstawowej funkcjonalności newslettera. 

W takim przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się ccNewsletter. Jest to bezpłatny komponent służący do zapisania się lub rezygnacji z otrzymywania drogą mailową informacji rozsyłanych z naszej strony internetowej. AKTUALIZACJA: Komponent jest dostępny od wersji 1.0.10  za odpłatnością 35 euro.

Komponent ccNewsletter jako jedyny z komponentów dostępnych dla Joomla, pozwala na pełną synchronizację listy subskrybentów z klientami sklepu opartego o komponent Virtuemart. Klient sklepu podczas rejestracji może zaznaczyć, czy chce otrzymywać informacje z naszego sklepu drogą mailową. CcNewsletter współpracuje z najnowszą wersją Joomla! i Virtuemart. Przykład zastosowania ccNewslettera w sklepie internetowym zbudowanym w oparciu o Joomla 1.5 i komponent Virtuemart: www.brioko.pl.

Czytaj całość

Joomla 1.6 beta już wkrótce

10.07.2009.

Jedyne co robię w ostatnich tygodniach poza wytężoną pracą nad bieżącymi projektami i wdrożeniami stron opartymi o Joomla, to bacznie przyglądam się dynamicznemu rozwojowi naszego ulubionego systemu CMS Joomla.

Obszerne informacje na temat Joomla 1.6 beta opublikował na swojej stronie lider projektu Joomla! Andrew Eddie.
Informacje w postaci filmu (52 minuty) dostępne są pod tym adresem:

http://www.theartofjoomla.com/home/5-commentary/77-lifting-the-lid-on-joomla-16.html

Wszystkim, którzy nie mają zbyt wiele czasu, żeby obejrzeć film, polecam zapoznanie się z prezentacją na temat Joomla 1.6 beta w formacie PDF.

Wersja Joomla 1.6 beta spodziewana jest na początku sierpnia 2009 roku, natomiast wydanie stabilnej wersji Joomla 1.6 planowane jest na grudzień 2009 roku.

Aktualizacja Joomla! 1.5.12

01.07.2009.
Aktualizacja Joomla 1.5.11

Niespełna miesiąc od wydania Joomla 1.5.11 ukazała się kolejna wersja aktualizacyjna:
Joomla 1.5.12 [Wojmamni Ama Woi].
Wersja ta zawiera szereg poprawek, w tym trzy o umiarkowanym poziomie bezpieczeństwa, aktualizację edytora TinyMCE.
Zaleca się aktualizację systemu Joomla do najnowszej wersji.

Lista zmian i poprawek w tej wersji Joomla dostępna tutaj:
http://www.joomla.org/announcements/release-news/5242-joomla-1512-released.html

Pliki aktualizacyjne dostępne są do pobrania z: joomlacode.org.

Joomla 1.6.0 Alpha - wersja testowa

24.06.2009.

Można już testować wydanie Joomla 1.6.0 Alpha. Jest to wersja tylko i wyłącznie testowa, dlatego nie zaleca się budowania na niej serwisów WWW. Pakiet instalacyjny dostępny jest na JoomlaCode. Warto zaznaczyć, że nowa linia naszego ulubionego systemu CMS wnosi wiele usprawnień. Joomla 1.6 została przepisana, oferuje szereg ulepszeń, które powinny uczynić system lepszym, wydajniejszym i łatwiejszym w  dostosowaniu.  Przy okazji Joomla 1.6 "odchudzona" została o ok. 30% kodu. O kilku z nich można przeczytać we wpisie: Pierwsze screeny Joomla! 1.6 preAlpha.

Pozycje :: 136 - 140 z 161