+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Obrazek we wstępie artykułu odnośnikiem do pełnego artykułu?

23.06.2009.

Owszem, w Joomla jest sposób na to, żeby wstawiony we wstępie artykułu obrazek stawał się automatycznie hiperłączem do całego artykułu. Wystarczy doinstalować dodatek do systemu Joomla o nazwie ReadMoreExt. Dodatek ReadMoreExt ma zastosowanie do stron sekcji i kategorii układu bloga.

Cechy ReadMoreExt:

Automatyczne dodawanie hiperłącz do wstawianych we wstępie artykułów obrazów. Hiperłącza te prowadzą do pełnych artykułów, podobnie jak odsyłacz "Czytaj więcej...".
Automatyczne generowanie dla wstawianych obrazów atrybutów title i alt. Ma to szczególne znaczenie, jeśli chodzi o SEO.
Automatyczne generowanie atrybutów title dla hiperłącz "Czytaj więcej..." (SEO, podobnie jak powyżej).

Dodatek współpracuje z komponentem sh404SEF. Pobrać go możemy ze strony Joomlatags.org.

Sposób na problem z przeźroczystością plików PNG w IE

18.06.2009.

Internet Explorer PNG fixWszyscy, którzy stosują pliki PNG z przeźroczystością, spotkali się zapewne z problemem poprawnego wyświetlania tego formatu w przeglądarce Internet Explorer 6.0 i jego niższych wersjach. Oczywiście najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest zmiana przeglądarki IE na nowocześniejszą, np. Firefoxa. Ale niestety nie wszyscy użytkownicy korzystają z nowszych przeglądarek internetowym. Dlatego warto im pomóc poprawnie oglądać nowoczesne strony internetowe w starszych wersjach Internet Explorera. Jest na to szybki i skuteczny sposób, o czym można przeczytać dalej.

Czytaj całość

Moduły, które ułatwią administrację Joomla

11.06.2009.

Moduły, które ułatwią administrację Joomla Pierwszy z modułów, które chcę polecić, nazywa się Foobla Shortcuts.
Moduł po zainstalowaniu w systemie CMS Joomla, pozwala na łatwe tworzenie w panelu administracyjnym skrótów do najczęściej używanych przez osobę administrującą funkcji Joomla. Przykładowo można zdefiniować skrót pozwalający jednym kliknięciem przenieść nas do okna tworzenia nowego artykułu z wybranej kategorii. Skróty utworzone przez moduł Foobla będą szczególnie przydatne dla osób, które nie mają czasu na poznawanie panelu administracyjnego Joomla, a potrzebują po zalogowaniu, szybko dostać się do konkretnej funkcji systemu.

Drugi z polecanych modułów, o nazwie ND EditorSwitch, wyświetla w prawym górnym rogu panelu administracyjnego Joomla, listę zainstalowanych w systemie edytorów WYSYWiG, z możliwością szybkiego przęłączania się pomiędzy nimi.

Obydwa moduły są darmowe (udostępnione na licencji GPL). 

Moduł Foobla Shortcuts można pobrać tutaj.

Moduł ND EditorSwitch można pobrać tutaj.

Czytaj całość

10 milionów pobrań systemu CMS Joomla

09.06.2009.

10 milionów pobrań systemu CMS Joomla Serwis Joomla.org poinformował na swojej stronie, że ilość pobrań systemu Joomla przekroczyła właśnie 10 milionów.

Biorąc pod uwagę, że projekt Joomla rozwijany jest od 2005 roku, czyli od niespełna czterech lat, podany wynik świadczy niewątpliwie o rosnącej popularności, jaką cieszy się Joomla.

Pełną informację można przeczytać tutaj: http://www.joomla.org/announcements/general-news/5236-10-million-thank-yous.html  

Podręcznik optymalizacji stron www pod kątem Google

08.06.2009.

Podręcznik optymalizacji stron www pod kątem Google Wszyscy, którzy chcą zgłębić "tajniki" optymalizacji stron internetowych pod kątem lepszego ich pozycjonowania w najpopularniejszej wyszukiwarce, jaką jest Google, powinni zapoznać się z podręcznikiem udostępnionym przez Google.

Mowa o SEO Starter Guide, co na język polski zostało przetłumaczone: "Podręcznik startowy optymalizacji pod kątem wyszukiwarki Google".

Porady zawarte we wspomnianym podręczniku omawiają zasady optymalizacji każdej strony internetowej. Jeśli omówione w podręczniku zasady zostaną zastosowane na stronie internetowej, mogą one mieć niemały i zauważalny wpływ na lepsze pozycjonowanie się takiej strony w wyszukiwarce internetowej.

Czytaj całość
Pozycje :: 141 - 145 z 161