+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Twinson - wdrożenie Joomla, K2 i sklepu K2Store

25.06.2014.

Twinson - przykładowy projekt i wdrożenie Joomla, K2 i sklepu K2Store Przy okazji tego wpisu po raz kolejny dotarło do mnie mocno, jak szybko płynie czas. Na przełomie 2012 i 2013 roku (więc to już 1,5 roku temu) wykonywałem wdrożenie strony internetowej dla firmy Dombal w oparciu o CMS Joomla (czyli jak zwykle od blisko 9 już lat) i komponent K2. Dodatkowo strona została wyposażona w sklep internetowy oparty o komponent K2Store. Było to moje pierwsze wdrożenie sklepu internetowego K2Store. Po latach doświadczenia w budowaniu sklepów internetowych w oparciu o VirtueMart, komponent K2Store urzekł mnie swoją prostotą. Ale do sedna. Mowa o stronie internetowej... 

Czytaj całość

Kilka ostatnich wdrożeń Joomla 3 i Joomla! 2.5

22.05.2014.

Ostatnie projekty i wdrożenia Joomla!Przez minione tygodnie pracowałem przy wdrażaniu bardzo ładnych projektów graficznych. Oto efekty indywidualnie zaprojektowanych i wdrożonych stron, działających na naszym ulubionym systemie CMS. Wszystkie prezentowane strony internetowe powstały od przemyślanego projektu graficznego, poprzez indywidualnie wykonany responsywny szablon dla CMS Joomla 3.x, po indywidualne prace wdrożeniowe. Ostatnim etapem było wykonanie pełnej i przemyślanej optymalizacji SEO i SEF. Dzięki temu strony moich klientów będą się bardzo dobrze pozycjonowały w Google! Zapraszam do obejrzenia ostatnio wykonanych stron internetowych. 

Czytaj całość

Joomla! pobrany ponad 50 milionów razy!

06.03.2014.

Joomla! CMS Jakoś w polskim internecie internecie cisza o tym, że system zarządzania treścią Joomla! został pobrany już ponad 50 milonów razy! Informacja taka pojawiła się 25 lutego 2014 roku w serwisie marketwired.com. Liczba pobrań Joomla! robi wrażenie, nieprawdaż?

Jak użycie Joomla! wygląda w praktyce? Jeśli przyjmiemy, że stron internetowych na świecie jest około 700 milionów (dane na marzec 2014), a 3 procent tych stron internetowych zbudowanych jest na Joomla, to w przeliczeniu daje to liczbę 21 milionów stron zbudowanych na Joomla! Oczywiście wyliczenia te są orientacyjne.

Na koniec ciekawostka. Nie pamiętam już, gdzie czytałem na temat wyceny wartości całego projektu Joomla. Było to przed rokiem, może dwoma laty. Zapamiętałem za to kwotę, jaka tam padła: cały projekt Joomla! wyceniany był wtedy na około 21 milionów dolarów. Tyle o Joomla! w liczbach.

Producent gitar Martin używa Joomla!

14.02.2014.

Strona producenta gitar Martin Guitars zbudowana w Joomla! Dawno nie było żadnego wpisu w dziale przedstawiającym, jakie znane firmy i instytucje używają systemu CMS Joomla! do budowy i prowadzenia swoich stron internetowych. Dzisiaj po dłuższej przerwie firma, której z pewnością nie trzeba przedstawiać gitarzystom. Mowa o firmie Martin, producencie jednych z najlepszych gitar na świecie. Gitary Martin są dla gitarzystów tym samym, co Rolls&Royce dla ludzi znawców motoryzacji czy fortepiany Steinway'a dla pianistów. Ale wróćmy do sedna tego wpisu, czyli naszego ulubionego systemu zarządzania treścią, jakim jest Joomla i firmy Martin. Otóż od 2013 roku oficjalna strona producenta gitar Martin działa w oparciu o Joomla! 2.5. 

Czytaj całość

JooStar - darmowy świetny szablon dla Joomla!

09.02.2014.

JooStar - polecana darmowa templatka Joomla! JooStar to darmowy szablon dla Joomla! 2.5, udostępniony przez firmę Joomez na licencji Creative Commons. Templatka cechuje się ciekawym wyglądem, posiada 4 wersje kolorystyczne i 15 wbudowanych web fontów Google. Świetny szablon całkowicie za darmo! Nic tylko pobierać i budować stronę internetową. Dodatkowo autorzy templatki dają nam za darmo pliki źródłowe projektu graficznego w formacie Adobe PSD, instrukcję PDF i paczkę instalacyjną Quickstart, która po zainstalowaniu (robi się to tak samo jak system Joomla) daje nam stronę dokładnie taką samą, jak demo templatki (przykładowe dane i gotowy zainstalowany oraz skonfigurowany szablon JooStar.

Czytaj całość
Pozycje :: 11 - 15 z 161