+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Jak usunąć numery identyfikatorów ID w przyjaznych adresach Joomla

05.02.2014.

Usuwamy ID z adresów URL w Joomla 2.5 i Joomla 3.x Poniższy poradnik dotyczy przyjaznych adresów URL w Joomla! 2.5 i Joomla! 3.x, a dokładnie sposobu usunięcia  automatycznie dodawanych do każdego przyjaznego adresu identyfikatorów ID. Identyfikatory te pojawiają się dla przykładu w adresie każdego artykułu w widoku kategorii (tzw. układ blogowy). Oczywiście identyfikatory te nie są dodawane bez powodu. Chodzi o uniknięcie sytuacji, kiedy w danej kategorii pojawił by się po pewnym czasie artykuł o takim samym tytule (aliasie) jak wcześniej opublikowany. Tym co rozróżniało by te dwa artykuły, to właśnie tytułowe, niepowtarzalne identyfikatory.

Czytaj całość

Kochamy Joomla! czyli najlepsze strony zbudowane w Joomla!

20.11.2013.

We Love Joomla! - Showcase Joomla WebdesignChoć w całym światowym internecie prym w ilości działających stron internetowych wiedzie Wordpress, to zaraz za nim na drugim miejscu znajduje się nasz Joomla! I choć system Wordpress stworzony pierwotnie, jako platforma blogowa, jest coraz częściej wykorzystywany do budowy coraz bardziej zaawansowanych stron internetowych, to nie oszukujmy się - system Joomla! jest poważniejszym rozwiązaniem jeśli mamy tutaj używać określenia CMS. I w naszym odczuciu do rozbudowanych witryn Joomla! nadaje się dużo bardziej.

Czytaj całość

Szablon Bluestork dla panelu administratora Joomla 3

07.08.2013.

Szablon Bluestork dla Joomla 3 O tym, jak ważne jest wygodne i intuicyjne zarządzanie treścią w Joomla, nikogo przekonywać nie trzeba. Dochodzi do tego siła przyzwyczajenia, która często decyduje o pozostaniu przy sprawdzonych i wygodnych narzędziach. Co jednak, kiedy idzie nowe, a za tym zmiany, które wywracają prawie do góry nogami nasze przyzwyczajenia. Wtedy szukamy alternatywy. A co, jeśli alternatywy nie ma. Wtedy szukamy rozwiązania zbliżonego do tego, przy kórym trwaliśmy przez długi czas i którego zmieniać nie chcemy. 

Czytaj całość

K2 Joomla przypisanie artykułu do kilku kategorii

05.11.2012.

K2 Joomla przypisanie artykułu do kilku kategoriiJeśli zdarzała Wam się lub zdarzy potrzeba przypisania jednego artykułu do kilku kategorii w komponencie K2 dla Joomla! jest to możliwe bez konieczności modyfikowania kodu. Pewien grek napisał i udostępnił darmowy dodatek dla komponentu K2, który po zainstalowaniu pozwala na dodanie jednego artykułu do kilku kategorii.

Dodatek nazywa się Additional Categories for K2.
Wersja dla Joomla! 1.5 i Joomla! 2.5.
Pobrać go można za darmo ze strony autora: http://www.netpin.gr/extensions/item/1-k2-additonal-categories.

Czytaj całość

Joomla! ma już 7 lat!

29.09.2012.

Joomla! ma już 7 lat! Jakoś tak wszędzie cicho o tym, że system zarządzania treścią Joomla! ma już okrągłe siedem lat. Początki oficjalnego powstania Joomla! miały miejsce we wrześniu 2005 roku. Joomla! była kontynuacją (dziś można powiedzieć, że kontynuacją doskonałą) systemu CMS Mambo. Może nie wszyscy wiedzą albo pamiętają, że australijska firma Miro - pierwotny twórca systemu Mambo, który udostępnił kod źródłowy systemu Mambo - próbowała po kilku latach zagarnąć kilkuletni dorobek społeczności pracującej nad rozwojem systemu. Losy Mambo ważyły się. W rezultacie projekt zmienił nazwę na Joomla!, znaczna część osób związanych do tej pory z Mambo przeszło do "nowego" projektu rozwijanego od tej chwili pod nazwą Joomla! Przez siedem lat rozwoju Joomla! mieliśmy aż trzy linie rozwojowe Joomla! - wersja 1.0.x, wersja 1.5.x oraz wersje od 1.6.x do 2.5.x. Natomiast po prawie równo siedmiu latach wydana została najnowsza wersja i jednocześnie najnowsza linia rozwojowa Joomla! 3. Informacje na temat Joomla! 3 oraz najnowsza wersja systemu Joomla! do pobrania na oficjalnej stronie http://www.joomla.org/3/

Pozycje :: 16 - 20 z 161