+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

10 tysięcy rozszerzeń Joomla! w głównym katalogu JED

22.08.2012.

Katalog dodatków dla Joomla Liczba dostępnych w głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla (Joomla Extensions Directory) komponentów, modułów i dodatków dla systemu CMS Joomla! przekroczyła liczbę 10 tysięcy.

Jeszcze w marcu 2011 roku, a więc półtora roku temu liczba rozszerzeń w głównym katalogu rozszerzeń (JED - Joomla Extensions Directory) dla systemu Joomla! wynosiła siedem tysięcy. Dziś (druga połowa sierpnia 2012), liczba dodatków dla systemu Joomla! wzrosła o trzy tysiące. Średnio miesięcznie tworzonych i udostępnianych jest dla Joomla! około 200 różnego rodzaju komponentów, modułów i pluginów dla Joomla. Liczby mówią same za siebie.

Oficjalna strona głównego Katalogu Rozszerzeń Joomla.

Czytaj całość

Czyszczenie odsłon artykułów w Joomla

08.04.2012.

Czyszczenie odsłon artykułów w Joomla modułem Simple Reset Hits Wszyscy, którzy szukają prostego i szybkiego sposobu wyczyszczenia ilości odsłon artykułów w Joomla, polecamy moduł o nazwie Simple Reset Hits Module. Dzięki zainstalowaniu tego modułu można w łatwy sposób, bez potrzeby bezpośredniej ingerencji w bazę danych poprzez panel PHPMyAdmin wyzerować liczbę odsłon artykułów Joomla. Moduł obsługuje dodatkowo czyczenie: liczby wprowadzanych zmian artykułów, liczby głosowań w ankietach, liczby odsłon w komponencie bannerów. Moduł wspiera również dodatkowe komponenty Joomla: Virtuemart (Joomla! 2.5), JomSocial (Joomla! 2.5), DocMan (Joomla! 1.5+2.5), Iproperty (Joomla! 2.5), Fastw3b Real Estate (Joomla! 2.5), Fastw3b Gallery (Joomla! 2.5), Ignite Gallery (Joomla! 2.5), RocketTheme RokGallery (Joomla! 2.5), RocketTheme RokDownloads (Joomla! 1.5), YOOtheme ZOO (Joomla! 2.5) oraz K2 (Joomla! 2.5).

Czytaj całość

JComments dla Joomla! 2.5 dostępny

25.02.2012.

JComments dla Joomla! 2.5 dostępny Joomla! 2.5 zadomowiła się już na dobre, minął ponad rok czasu od pojawienia się pierwszej stabilnej wersji Joomla! z najnowszej linii naszego ulubionego systemu CMS - Joomla! 1.6, jednak dopiero teraz Zespół Joomlatune.com wydał najnowszą wersję JComments - darmowego komponentu do obsługi i zarządzania komentarzami w Joomla! I jest to wersja kompatybilna z Joomla! 2.5. Nie ma co się dziwić, że wersja JComments kompatybilna z Joomla! 2.5 została wydana po tak długim czasie. Niewątpliwie dostosowanie komponentu do najnowszego Joomla! kosztować musiało ogrom pracy i czasu.

Czytaj całość

Joomla 2.5 dla początkujących - darmowy podręcznik

05.02.2012.

Darmowa książka Joomla 2.5 dla początkującychW roku 2011 zamieściłem dwie informacje o pojawieniu się darmowych podręczników: "Joomla! 1.6 dla początkujących" oraz "Joomla! 1.7 dla początkujących". Od tamtej pory trochę się zmieniło w "świecie" Joomla, dostępna jest najnowsza wersja Joomla! 2.5, w oparciu o którą wielu z nas buduje działające strony internetowe. Również autorzy wspomnianych podręczników nie próżnowali. Dostępna jest już kolejna wersja podręcznika, tym razem pod tytułem "Joomla! 2.5 dla początkujących". Zawartość książki skierowana jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Joomla. Podręcznik nosi angielską nazwę "Joomla! 2.5 Beginner's Guide", dostępny jest za darmo w wersji elektronicznej (format PDF).

Czytaj całość

Podręcznik dla programistów Joomla! (darmowy)

05.02.2012.

Darmowa książka: Joomla! Development A Beginner’s GuidePrzypadkiem natrafiłem na podręcznik w wersji elektronicznej PDF (e-book) noszący tytuł "Joomla! Development A Beginner’s Guide". Jak sama nazwa wskazuje, jest to podręcznik przeznaczony dla programistów, którzy pracują z Joomla! na codzień oraz dla tych, którzy chcą zdobyć wiedzę z zakresu samodzielnego tworzenia rozszerzeń dla Joomla! Książka jest darmowa, zawiera 162 strony i warta pobrania i lektury.

Książkę można pobrać za darmo pod tym adresem: http://cocoate.com/sites/cocoate.com/files/private/jdev.pdf.

Pozycje :: 21 - 25 z 161