+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Joomla! 2.5 tuż za rogiem

23.01.2012.

Joomla! 2.5 tuż za rogiem Wydanie stabilnej wersji systemu CMS Joomla! w wersji oznaczonej numerem 2.5 już tuż tuż, a w sieci można znaleźć i poczytać sporo nowych informacji na temat najnowszego wydania Joomla! 2.5. Tym razem ciekawe informacje odnośnie poszczególnych wersji Joomla! oraz najnowszego Joomla! 2.5 pojawiły się na oficjalnym blogu Joomla.org. Są to dwie interesujące infografiki. Pierwsza przedstawiająca obrazowo strategię rozwoju systemu CMS Joomla!, druga mająca za zadanie pomóc i odpowiedzieć, czy warto uaktualnić swoją stronę internetową (dokonać migracji) do najnowszej wersji Joomla! 2.5. Obydwie grafiki załączam poniżej. 

Czytaj całość

VirtueMart 2.0 - stabilna wersja wydana

20.12.2011.

VirtueMart 2Tak oto po blisko dwóch latach pracy około 100 osób zaangażowanych w projekt VirtueMart 2 wydana została najnowsza wersja tego świetnego komponentu Joomla! służącego do budowy prostych i rozbudowanych sklepów internetowych. Najnowsza wersja jest w pełni kompatybilna z Joomla! 1.7.x oraz Joomla! 1.5.x. Oprogramowanie VirtueMart udostępnione jest na licencji GNU GPL. Zatem pobieramy i testujemy najnowszą wersję VirtueMart 2. Wkrótce przedstawię pierwsze wdrożenie sklepu internetowego, który oprę o najnowszą wersją VirtueMart 2 i Joomla! 1.7, a kto wie, może już Joomla! 2.5. Informacja o VirtueMart 2 oraz pakiet instalacyjny znajdują się jak zwykle na oficjalnej stronie VirtueMart.net: http://virtuemart.net/news/list-all-news/413-virtuemart-200-takes-off.
Polskie pliki językowe dostępne są na stronie Polskiego Centrum VirtueMart.

VirtueMart 2 RC3 gotowy do pobrania

18.12.2011.

VirtueMart 2 RC3 Gdzieś na przełomie sierpnia i września 2011 roku pojawiały się na stronie VirtueMart.net informacje, że zbliża się wydanie stabilnej wersji tego świetnego komponentu sklepu internetowego dla Joomla! Kolejne informowały, że prace trwają, ale z różnych przyczyn termin wydania stabilnej wersji VirtueMart 2 przesuwa się. Minionej nocy otrzymałem maila, że wersja RC3 VirtueMarta 2 jest gotowa i można ją pobierać. Skrót RC oznacza, że jest to wersja będąca kandydatem do wydania wersji stabilnej. Oznacza to, że w zasadzie powinna nadawać się już do wdrażania. Z doświadczenia wiem, że teraz, a nawet po wydaniu wersji oznaczonej jako stabilna, zostanie znaleziony i poprawiony jeszcze szereg drobnych błędów i problemów w działaniu komponentu. Zatem pobieramy i testujemy najnowszą wersję VirtueMart 2. Informacja o tym wydaniu oraz pakiet instalacyjny znajdują się jak zwykle na oficjalnej stronie VirtueMart.net: http://virtuemart.net/news/list-all-news/412-virtuemart-rc3-is-released

Joomla.org z nowym szablonem

22.11.2011.

Nowa templatka Joomla.orgOd 21 listopada 2011 roku oficjalna strona internetowa www.joomla.org ma nową szatę graficzną. Pierwszy odbiór nowego szablonu Joomla.org był w moim odczuciu pozytywny, choć jest on graficznie zdecydowanie skromniejszy od poprzednika. Teraz jest za to bardziej przejrzysty układ treści w porównaniu do starej wersji. Plus należy się również nawigacji. Główne menu jest bardziej czytelne. Świetny pomysł to umieszczenie modułu "Zobacz, kto używa Joomla!". Równolegle ze zmianą szablonu głównej witryny Joomla.org przebudowane zostały szablony podserwisów: katalogu prezentującego strony internetowe zbudowane w oparciu o Joomla! http://community.joomla.org/showcase/, Katalog Rozszerzeń dla Joomla! (JED), Magazyn Joomla i wszystkie pozostałe serwisy Joomla.org. Poza pozytywnymi zmianami są też moim zdaniem elementy odrobinę niedopracowane, jak choćby odsyłacze nawigacji w stopce nie mają dodanego efektu akywnego łącza po najechaniu wskaźnikiem myszki (efekt hover). Niby drobiazg, ale razi.

Czytaj całość

Jedna z naszych stron internetowych stroną miesiąca na Joomla.org

01.11.2011.

Strona internetowa szkoły muzycznej www.bloch.edu.pl zbudowana na Joomla! W sierpniu 2011 roku ukończyliśmy prace nad stroną internetową Niepublicznej Szkoły Muzycznej im. Augustyna Blocha w Warszawie http://www.bloch.edu.pl. W październiku dodałem ją do katalogu stron zbudowanych w oparciu o CMS Joomla! Aż tu  niespodziewanie strona została wybrana stroną miesiąca :-) http://community.joomla.org/showcase/

Cóż, należę raczej do skromnych ludzi. Nie chcę się pysznić, ale docenienia naszej pracy i wyróżnienia jakie otrzymaliśmy, nie będziemy ukrywać, a wręcz przeciwnie.

Czytaj całość
Pozycje :: 26 - 30 z 161