+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

JoomFish dla Joomla! 1.7

22.10.2011.

JoomFish dla Joomla! 1.7 Wprawdzie Joomla! 1.7 w przeciwieństwie do Joomla! 1.5 ma wbudowane mechanizmy do tworzenia więlojęzycznych stron internetowych, ale widać okazało się to za mało. Dziś przeglądając JED (Katalog Rozszerzeń Joomla!), natknąłem się na wersję JoomFish'a dla Joomla! 1.7. Komponent nazywa się FaLang, jest to wersja Beta i jak piszą autorzy, wzięła się z potrzeby przyzwyczajenia do sposobu, w jaki zarządzało się wielojęzycznością w Joomla! 1.5. Całość jest oparta o JoomFish'a 2.1.7.

Strona komponentu FaLang: http://www.faboba.com/en/composants/falang/presentation.html

Darmowy podręcznik: Joomla 1.7 dla początkujących

16.09.2011.

Darmowa książka Joomla 1.7 dla początkującychPod koniec czerwca 2011 roku zamieściłem informację o pojawieniu się darmowego podręcznika  "Joomla! 1.6 dla początkujących" autorstwa Hagena Grafa. Od tamtego czasu wiele się wydarzyło, dostępna jest najnowsza wersja Joomla! 1.7, w oparciu o którą wielu z nas buduje już działające strony internetowe). Również autor wspomnianego podręcznika nie próżnował. Właśnie ukazała się najnowsza wersja jego podręcznika, tym razem pod tytułem "Joomla! 1.7 dla początkujących".  Zawartość książki skierowana jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Joomla. Podręcznik nosi angielską nazwę Joomla! 1.7 Beginner's Guide, dostępny jest za darmo w wersji elektronicznej (format PDF).

Czytaj całość

VirtueMart 2 - stabilna wersja na horyzoncie

14.09.2011.

VirtueMart 2 - stabilna wersja na horyzoncieŚwieża informacja z oficjalnej strony VirtueMarta. Najnowsza wersja tego świetnego komponentu sklepu internetowego dla Joomla! weszła w ostatnią fazę testów. Wedle zapowiedzi oficjalnego wydania nowej wersji komponentu VirtueMart można spodziewać się już lada dzień. Wszystko wskazuje na to, że szykuje się "nowa" atrakcyjna i elastyczna platforma e-commerce dla Joomla!, w oparciu o którą będzie można budować profesjonalne sklepy internetowe.

VirtueMart to rozbudowany system sklepu internetowego, będący komponentem dla systemu CMS Joomla! VirtueMart rozwijany jest od ponad 6 lat. Początki komponentu sięgają czasów systemu Mambo (poprzednika Joomla!).

Pełna informacja o najnowszej wersji komponentu VirtueMart:
http://virtuemart.net/news

SEO Panel: darmowe narzędzia SEO dla Joomla! 1.7

23.08.2011.

SEO Panel: darmowe narzędzia SEO dla Joomla! 1.7Przybywa rozszerzeń dla Joomla! 1.7, w wśród nich udostępniane są i takie, które powinny zainteresować każdego kto posiada stronę internetową zbudowaną na Joomla, a do tego ważna jest dla niego wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania w czołowych wyszukiwarkach internetowych.

Jednym z takich nowych komponentów, który natychmiast zwrócił moją uwagę, jest SEO Panel. Jest to darmowe narzędzie dla Joomla! 1.7, na które składają się podstawowe funkcje pomagające w optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek. Komponent SEO Panel pozwala na monitorowanie strony internetowej pod kątem jej widoczności w wyszukiwarkach.

Czytaj całość

Stabilna wersja Xmap 2.0 - komponentu mapy strony dla Joomla 1.7

29.07.2011.

Xmap - komponent mapy strony dla Joomla Ukazała się nowa wersja Xmap 2.0 - Sitemap Generator - komponentu generującego mapę witryny dla Joomla! 1.7 (oraz Joomla! 1.6.x). Dostępna jest też aktualizacja Xmap dla Joomla 1.5, oznaczona jako Xmap 1.2.13.

Komponent Xmap zawiera w tej chwili kilkadziesiąt domyślnie zainstalowanych wtyczek dla najpopularniejszych komponentów Joomla, dzięki czemu nie trzeba pobierać i instalować każdego rozszerzenia osobno.

Komponent Xmap jest kontynuacją świetnego komponentu JooMap. Oba komponenty rozwijane są już łącznie od ponad sześciu lat!

Ostatnią aktualną wersję komponentu można pobrać z tej strony internetowej: http://www.templatki-joomla.eu/komponenty-joomla/xmap-komponent-mapy-strony-w-joomla.html.

Pozycje :: 31 - 35 z 161