+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Darmowy podręcznik: Joomla 1.6 dla początkujących

29.06.2011.

Darmowa książka Joomla 1.6 dla początkującychMagazym internetowy Wspólnoty Joomla! (Joomla Community Magazine) zamieścił artykuł informujący o udostępnieniu podręcznika: Joomla 1.6 dla początkujących, którego zawartość skierowana jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Joomla. Podręcznik nosi angielską nazwę Joomla! 1.6 Beginner's Guide, dostępny jest za darmo w dwóch wersjach elektronicznych.

Autorem podręcznika jest Hagen Graf, który jak sam pisze, pod koniec 2010 roku zastanawiał się, co może zrobić, aby rozpowszechniać informacje o najnowszej wersji Joomla 1.6. Efektem pracy Hagena jest przedstawiany podręcznik.

Czytaj całość

MagPress WordPress Themes - darmowe szablony

12.06.2011.

MagPress WordPress Themes - darmowe szablony Wprawdzie głównym moim obszarem zainteresowania i pracy jest Joomla! i wszystko co z tym systemem CMS związane. Ale o WordPress'ie czasem warto coś napisać, tym bardziej że popularność Wordpress'a urosła w ostatnim czasie ogromnie.

Tym razem o serwisie MagPress.com - High Quality Magazine WordPress Themes and Attractive Design WordPress Template.

Jeśli ktoś buduje strony internetowe w oparciu o Wordpress'a, a w szczególności serwisy internetowe, polecam odwiedzić serwis MagPress.com. Znajdzie tam do pobrania kilkadziesiąt darmowych szablonów dla WordPress'a. I jak na darmowe templatki, niektóre są naprawdę ciekawe. Polecam wszystkim "Wordpressowcom".

www.magpress.com

VirtueMart - nowa strone DEMO sklepu internetowego

11.06.2011.

VirtueMart - nowa strone DEMO sklepu internetowego Jeśli komuś wydaje się, że świetny komponent VirtueMart "umarł", to taka osoba jest w błędzie. Przypomnijmy, że VirtueMart, to rozbudowany komponent sklepu internetowego do Joomla!. Komponent ten rozwijany jest jeszcze od czasów poprzednika Joomla! - Mambo. I choć ostatnio tempo rozwoju VirtueMart'a zmalało, to rozwój VirtueMart nie stanął całkowicie w miejscu. Z informacji, jakie są co kilka tygodni publikowane na oficjalnej stronie VirtueMart widać, że cały czas trwają prace nad przebudową komponentu VirtueMart. Nowa wersja oznaczona numerem 2.0 wnieść ma wiele zmian i usprawnień, zaś budowanie sklepów internetowych w oparciu o Joomla! i VirtueMart będzie podobno bardziej elastyczne.

Czytaj całość

Powiększanie tekstu w treści artykułów - dodatek

18.04.2011.

Powiększanie tekstu w treści artykułów - dodatek do Joomla Article PXFont Size to niewielki dodatek (plugin) do Joomla! 1.5 Joomla Plugin, którego zadaniem jest funkcja powiększania lub pomniejszania tekstu z ustalonego wcześniej obszaru strony zbudowanej w oparciu o Joomla. Dodatek po zainstalowaniu ma bardzo bogate możliwości konfiguracji. Aby dodatek działał prawidłowo, należy w opcjach podać nazwę elementu DIV, wewnątrz którego ma być powiększany tekst.

Dodatek z pewnością znajdzie zastosowanie na wielu stronach internetowych zbudowanych w Joomla!

Czytaj całość

Joomla! 1.6 - różnice i nowości względem Joomla! 1.5

15.04.2011.

Joomla! 1.6 - 10 najważniejszych nowych cech i funkcji Na oficjalnej stronie internetowej Joomla.org, a dokładnie na stronie promującej Joomla! 1.6 znajduje się graficzne przedstawienie dziesięciu najważniejszych nowości i cech funkcjonalnych, których poprzednia linia naszego ulubionego systemu zarządzania treścią, czyli  Joomla! 1.5 w podstawowym swoim pakiecie instalacyjnym nie posiada. Cały dokument jest po angielsku, ale zawiera dużo obrazu i odczytanie cech i możliwości, jakie posiada najnowszy Joomla! 1.6, nie powinno sprawić trudności nikomu.

Czytaj całość
Pozycje :: 36 - 40 z 161