+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Boxplus - dowolne treści w oknie pop-up w Joomla

12.04.2011.

Boxplus pop-up lightbox Joomla! 1.5 Joomla! 1.6 Przed rokiem pisałem o Sigplus - świetnym dodatki galerii dla Joomla! 1.5, Joomla! 2.5 i Joomla! 3.x. Co ten dodatek potrafi, odsyłam do wspomnianego artykułu: Sigplus - dodatek galerii w Joomla. Autor Sigplus udostępnił społeczności korzystającej z Joomla! kolejne świetne rozszerzenie o nazwie Boxplus.

Boxplus pozwala na wyświetlanie dowolnych treści w oknach pop-up. Treściami wyświetlanymi w takim "wyskakującym" oknie mogą być zdjęcia, filmy wideo z naszej witryny (Flash, QuickTime), ale także dowolne multimedia, takie jak chociażby zdjęcia z galerii Picasa, filmy z serwisów Youtube, Vimeo. Oprócz multimediów w oknach tworzonych za pomocą Boxplus można publikować dokumenty PDF oraz dowolne dokumenty HTML (w tym zewnętrzne strony HTML).

Czytaj całość

Już wkrótce nowy darmowy szablon dla Joomla! 1.5 - Buzzez Magazine

06.04.2011.

Buzzez Magazine - darmowa templatka Joomla Już wkrótce zakończymy prace nad nową wersją darmowego szablonu, który przed rokiem udostępniliśmy społeczności na całym świecie, a który nazwaliśmy Buzzez. I który to szablon cieszył się w ciągu minionego roku na całym świecie sporym zainteresowaniem i wzięciem (i zresztą nadal cieszy).

Nowa dopracowana wersja szablonu nazywać się będzie Buzzez Magazine, dostępna będzie dla Joomla! 1.5 (być może niebawem przygotujemy również wersję dla Joomla! 1.6). Nie będę wiele rozpisywał się w czym nowa wersja będzie lepsza od poprzedniej. Uchylę tylko rąbka, co można przeczytać w dalszej części

Czytaj całość

Listbingo - strona internetowa komponentu ogłoszeniowego dla Joomla!

03.04.2011.

Listbingo - ogłoszenia w Joomla! Listbingo to komponent do budowy rozbudowanej witryny ogłoszeniowej bądź działu z ogłoszeniami w serwisie internetowym zbudowanym w oparciu o Joomla! Od teraz cały projekt komponentu Listbingo ma całkowicie nową stronę internetową. Piszę o tym dlatego, że nowa witryna Listbingo jest oczywiście w całości zbudowana w oparciu o Joomla! Dodatkowo witryna wykorzystuje komponent VirtueMart (sklep internetowy), Kunena (komponent Forum, pełniący w tym przypadku rolę miejsca dla wsparcia technicznego) i oczywiście komponent Listbingo. Raczej nie zdarza się, żeby witryna komponentu dla Joomla! nie była zbudowana w oparciu o Joomla! Ale są strony internetowe, na które warto zwrócić uwagę. Strona Listbingo na pewno do takich należy. 

Czytaj całość

Oficjalna strona Wieży Eiffla używa Joomla!

31.03.2011.

Strona internetowa Wieży Eiffla działa na Joomla! Na Joomla! 1.5 zbudowana jest oficjalna strona internetowa słynnej na cały świat Wieży Eiffla, uważanej za symbol Paryża i Francji. Witryna wykorzystuje do obsługi poszczególnych wersji językowych komponent JoomFish. Zaś poszczególnych wersji językowych jest całkiem sporo: strona internetowa wykonana jest w języku francuskim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim, włoskim, niemieckim, chińskim, japońskim i arabskim. Jak więc widać, Joomla! radzi sobie doskonale z  wielkojęzycznymi witrynami, obsługując i takie języki, jak chiński, japoński czy arabski.

Adres strony internetowej Wieży Eiffla: www.tour-eiffel.fr

Czytaj całość

7000 rozszerzeń Joomla w głównym katalogu JED

12.03.2011.

Katalog Dodatków Joomla Liczba dostępnych w głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla (Joomla Extensions Directory) komponentów, modułów i dodatków dla Joomla 1.5 przekroczyła liczbę siedmiu tysięcy.

Jeszcze w październiku 2010 roku liczba rozszerzeń w JED dla systemu Joomla! wynosiła sześć tysięcy. Dziś (marzec 2011), czyli po niespełna pięciu miesiącach liczba dodatków dla systemu Joomla! wzrosła o cały tysiąc. Średnio miesięcznie tworzonych i udostępnianych jest dla Joomla! około 200 różnego rodzaju komponentów, modułów i pluginów dla Joomla. Liczby mówią same za siebie.

Oficjalna strona głównego Katalogu Rozszerzeń Joomla.

Czytaj całość
Pozycje :: 41 - 45 z 161