+48 602 683 733 [email protected]

Informacje i nowości ze świata Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Nowości Joomla

Nowości Joomla

Joomla! obchodzi piąte urodziny!

01.09.2010.

Joomla! obchodzi piąte urodziny! Dokładnie pięć lat temu, 1 września 2005 roku uruchomiono pierwszą stronę projektu www.joomla.org.

Po pięciu latach rozwoju Joomla! jest jednym z najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią. Według informacji podanej na oficjalnym blogu Joomla.org, obecnie około 2,5% stron internetowych na świecie działa w oparciu o system zarządzania treścią Joomla.

Również pięć lat temu ja sam przesiadłem się z systemu Mambo na Joomla. I nie żałuję. Zajęcie się projektowaniem i wdrażaniem systemu Joomla było w moim przypadku bardzo trafnym wyborem. Dziś mam za sobą kilkaset mniejszych i większych projektów i wdrożeń systemu CMS Joomla, całe pięć lat bogatego doświadczenia, które jestem tego pewien, zaprocentuje przez kolejne pięć lat pracy z systemem Joomla. Pięć lat doświadczenia, którym zawsze chętnie dzielę się z moimi klientami  i partnerami.

Joomla! 1.6 Beta 8 - kolejna wersja dostępna

24.08.2010.

Joomla! 1.6 BetaUdostępniona została kolejna testowa wersja Beta Joomla 1.6. Zgodnie z zapowiedzią dokładnie po dwóch tygodniach od udostępnienia wersji Joomla 1.6 Beta 7, Zespół Joomla! udostępnił kolejną wersję Joomla 1.6, oznaczoną jako wersja Beta 8. Zgodnie z ustalonym harmonogramem prac kolejna wersja (Joomla 1.6 Beta 9) ma zostać wydana 6 września 2010 roku. W ciągu minionych dwóch tygodni od ukazania się Joomla 1.6 Beta 7, naprawiono, poprawiono i rozwiązano kolejne zgłoszone przez ten czas wykryte problemy i błędy w działaniu nowego systemu Joomla 1.6 Beta.

Pełna informacja na temat wydania Joomla 1.6 Beta 8 na oficjalnej stronie internetowej Joomla.org:

http://www.joomla.org/release-news/5292-joomla-16-beta8-now-available.html

Czytaj całość

Xmap - aktualizacja komponentu mapy strony dla Joomla 1.5

17.08.2010.

Xmap - komponent mapy strony dla Joomla 1.5Ukazała się kolejna wersja (1.2.9) świetnego komponentu dla Joomla - generatora mapy strony internetowej - Xmap. Wersja ta rozwiązuje problem niezgodności z MooTools w Joomla 1.5.20. Przy okazji wprowadzono kilka w komponencie Xmap kilka drobnych poprawek.

Komponent Xmap 1.2.7 zawiera w tej chwili kilkadziesiąt domyślnie zainstalowanych rozszerzeń dla najpopularniejszych komponentów Joomla, dzięki czemu nie trzeba pobierać i instalować każdego rozszerzenia osobno. Komponent Xmap jest kontynuacją świetnego komponentu JooMap, rozwijanego już od blisko pięciu lat!

Najnowsza wersja komponentu Xmap jak zwykle do pobrania ze strony autora:
Xmap - Joomla Sitemap Generator

Przykład wdrożenia komponentu na forum wędkarskim.

CMS Joomla! 1.6 Beta 7 jest dostępny

09.08.2010.

Joomla! 1.6 BetaMożna już testować kolejną wersję Beta Joomla 1.6. Zgodnie z zapowiedzią dokładnie po dwóch tygodniach od udostępnienia testowej wersji Joomla 1.6 Beta 6, Zespół Joomla! udostępnił kolejną wersję Joomla 1.6, oznaczoną jako wersja Beta 7. Według harmonogramu prac kolejna wersja (Joomla 1.6 Beta 8) zapowiadana jest dokładnie na 23 sierpnia 2010 roku. W ciągu minionych dwóch tygodni od ukazania się Joomla 1.6 Beta 6, naprawiono, poprawiono i rozwiązano kolejne zgłoszone przez ten czas wykryte problemy i błędy w działaniu nowego systemu Joomla.

Pełna informacja na temat wydania Joomla 1.6 Beta 7 na oficjalnej stronie internetowej Joomla.org: http://www.joomla.org/release-news/5291-joomla-16-beta7-now-available.html

Czytaj całość
Pozycje :: 65 - 68 z 97