+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > 6000 rozszerzeń Joomla w głównym katalogu JED

6000 rozszerzeń Joomla w głównym katalogu JED

Katalog Dodatków JoomlaW październiku 2010 roku w głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla (Joomla Extensions Directory) liczba dostępnych komponentów, modułów i dodatków dla Joomla 1.5 przekroczyła liczbę sześciu tysięcy.

Jeszcze w maju 2010 roku liczba rozszerzeń dla systemu Joomla wynosiła pięć tysięcy. Dziś (październik 2010), czyli po pięciu miesiącach liczba dodatków dla systemu Joomla wzrosła o cały tysiąc. Łatwo policzyć, że średnio miesięcznie tworzonych i udostępnianych jest około 200 różnego rodzaju komponentów, modułów i pluginów dla Joomla. Liczby mówią same za siebie.

Popularność systemu zarządzania treścią Joomla jest bardzo duża. Przekłada się to na liczbę działających stron internetowych budowanych w oparciu o Joomla, a ta liczona jest w milionach. W końcu zbudować stronę w oparciu o Joomla może każdy. I ktoś nieznający HTML, CSS, PHP.... Wystarczy zainstalować i skonfigurować Joomla, wybrać jedną z tysiący darmowych templatek Joomla i strona gotowa. Oczywiście, żeby zbudować profesjonalny i rozbudowany serwis internetowy w opaciu o Joomla, trzeba posiadać szerszą wiedzę i doświadczenie. Ale nie to jest tematem tego wpisu. Głównym tematem jest rosnąca liczba różnego rodzaju rozszerzeń dla Joomla. Jest to jeden z największych atutów Joomla. Świadczy o sile systemu Joomla, jego popularności i bardzo dużej liczbie ludzi skupionych wokół rozwoju Joomla. To dzięki licznej społeczności osób zainteresowanych rozwojem Joomla, system ten jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się systemów zarządzania treścią o otwartym kodzie.

Oficjalna strona głównego Katalogu Rozszerzeń Joomla.

Informacja o przekroczeniu 6000 rozszerzeń Joomla w Katalogu Rozszerzeń Joomla! (Joomla Extensions Directory):
http://community.joomla.org/blogs/community/1320-extensions-directory-reaches-six-thousand-published.html