+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Nowy Xmap dla Joomla 1.6 - komponent mapy witryny

27.01.2011.

Xmap dla Joomla 1.6 - komponent mapy witrynyPowoli przybywa rozszerzeń dla Joomla! 1.6. Właśnie ukazała się nowa wersja Xmap 2 2.0b2 - Sitemap Generator - komponentu generującego mapę witryny dla Joomla! 1.6. Uwaga! Jest to wersja oznaczona jako beta. Może nie działać prawidłowo, choć ja nie stwierdziłem najmniejszych problemów w działaniu najnowszej wersji komponentu Xmap dla Joomla 1.6.

Jest to jeden z podstawowych komponentów, które warto stosować we wszystkich stronach zbudowanych w oparciu o system CMS Joomla.  

Komponent Xmap jest kontynuacją świetnego komponentu JooMap. Oba komponenty rozwijane są już łącznie od ponad pięciu lat!

Ostatnią aktualną wersję komponentu można pobrać z tej strony internetowej: http://www.templatki-joomla.eu/komponenty-joomla/xmap-komponent-mapy-strony-w-joomla.html.

Przykład wdrożenia komponentu w serwisie internetowym Najlepsze Darmowe Templatki Joomla.

Stabilna wersja Joomla 1.6. Migrować czy pozostać przy Joomla 1.5?

10.01.2011.

Stabilna wersja Joomla 1.6 Zapowiadane wydanie stabilnej wersji Joomla 1.6 jest już tuż tuż. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy z chwilą ukazania się stabilnej (produkcyjnej) wersji Joomla 1.6 migrować do najnowszej wersji Joomla?

Osobiście jestem zdania, że z migrowaniem z Joomla! 1.5 do Joomla! 1.6 dobrze trochę się wstrzymać. Dlaczego tak uważam? Kiedy zastosować Joomla 1.6, a kiedy i dlaczego pozostać przy Joomla 1.5? O tym w dalszej części tego wpisu.

Czytaj całość

Nowa wersja VirtueMart 1.5 Beta 1 dostępna

13.11.2010.

VirtueMart 1.5 beta dostępnyŚrodek nocy, a tu przychodzi biuletyn informacyjny ze strony VirtueMart.net o tym, że została udostępniona wersja Beta VirtueMart 1.5, czyli wersja testowa. O tym, że komponent VirtueMart to oprogramowanie typu ecommerce, pisać pewnie nie muszę. Przypomnę tylko, że ten świetny komponent sklepu internetowego, rozwijany jest od czasów swojego poprzednika PHP-Shop'a, a to jeszcze czasy systemu Mambo, czyli poprzednika Joomla. I niestety VirtueMart zdążył się przez ten czas zestarzeć, co wielokrotnie sam ostatnio odczuwam, ilekroć wdrażam jakiś mniejszy czy większy sklep internetowy w oparciu o Joomla i VirtueMart.

Czytaj całość

6000 rozszerzeń Joomla w głównym katalogu JED

17.10.2010.

Katalog Dodatków JoomlaW październiku 2010 roku w głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla (Joomla Extensions Directory) liczba dostępnych komponentów, modułów i dodatków dla Joomla 1.5 przekroczyła liczbę sześciu tysięcy.

Jeszcze w maju 2010 roku liczba rozszerzeń dla systemu Joomla wynosiła pięć tysięcy. Dziś (październik 2010), czyli po pięciu miesiącach liczba dodatków dla systemu Joomla wzrosła o cały tysiąc. Łatwo policzyć, że średnio miesięcznie tworzonych i udostępnianych jest około 200 różnego rodzaju komponentów, modułów i pluginów dla Joomla. Liczby mówią same za siebie.

Czytaj całość

Orange używa Joomla!

17.10.2010.

Orange używa Joomla! Firma Orange używa systemu zarządzania treścią Joomla na swojej nowej stronie internetowej Orange api. Strona przeznaczona jest dla deweloperów.

Orange jest piątym co do wielkości operatorem telekomunikacyjnym na świecie. Firma skupia około 200 milionów klientów i jest częścią France Télécom.

Adres strony internetowej Orange api, która działa w oparciu o CMS Joomla: http://api.orange.com.

Czytaj całość
Pozycje :: 56 - 60 z 163