+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

VirtueMart - moduł wyszukiwania produktów z autosugestią

14.02.2011.

VirtueMart - moduł wyszukiwania produktów z autosugestią Tym razem krótki wpis o pewnym ciekawym module dla Joomla! i VirtueMart'a. Zadaniem modułu jest "bycie" wyszukiwarką produktów w sklepie zbudowanym na Joomla! i komponencie VirtueMart. Moduł pochodzi prosto z Nepalu, a więc z serca Himalajów. Cóż jest takiego ciekawego w tym w gruncie rzeczy niewielkim i wydawać by się mogło zwyczajnym module? Otóż moduł ten posiada pewną cechę, która może być bardzo przydatną funkcjonalnością w sklepie internetowym. Jej działanie widoczne jest w chwili wpisania w polu wyszukiwania choćby pierwszej litery nazwy szukanego produktu. Moduł w tym momencie zaczyna wyświetlać listę produktów pasujących do wpisanego zapytania, podpowiadając w ten sposób i ułatwiając znalezienie interesującego produktu. Działa to na podobnej zasadzie, jak podpowiadanie podczas wpisywania słowa w wyszukiwarce Google.

Czytaj całość

Nowy Xmap dla Joomla 1.6 - komponent mapy witryny

27.01.2011.

Xmap dla Joomla 1.6 - komponent mapy witrynyPowoli przybywa rozszerzeń dla Joomla! 1.6. Właśnie ukazała się nowa wersja Xmap 2 2.0b2 - Sitemap Generator - komponentu generującego mapę witryny dla Joomla! 1.6. Uwaga! Jest to wersja oznaczona jako beta. Może nie działać prawidłowo, choć ja nie stwierdziłem najmniejszych problemów w działaniu najnowszej wersji komponentu Xmap dla Joomla 1.6.

Jest to jeden z podstawowych komponentów, które warto stosować we wszystkich stronach zbudowanych w oparciu o system CMS Joomla.  

Komponent Xmap jest kontynuacją świetnego komponentu JooMap. Oba komponenty rozwijane są już łącznie od ponad pięciu lat!

Ostatnią aktualną wersję komponentu można pobrać z tej strony internetowej: http://www.templatki-joomla.eu/komponenty-joomla/xmap-komponent-mapy-strony-w-joomla.html.

Przykład wdrożenia komponentu w serwisie internetowym Najlepsze Darmowe Templatki Joomla.

Stabilna wersja Joomla 1.6. Migrować czy pozostać przy Joomla 1.5?

10.01.2011.

Stabilna wersja Joomla 1.6 Zapowiadane wydanie stabilnej wersji Joomla 1.6 jest już tuż tuż. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy z chwilą ukazania się stabilnej (produkcyjnej) wersji Joomla 1.6 migrować do najnowszej wersji Joomla?

Osobiście jestem zdania, że z migrowaniem z Joomla! 1.5 do Joomla! 1.6 dobrze trochę się wstrzymać. Dlaczego tak uważam? Kiedy zastosować Joomla 1.6, a kiedy i dlaczego pozostać przy Joomla 1.5? O tym w dalszej części tego wpisu.

Czytaj całość

Nowa wersja VirtueMart 1.5 Beta 1 dostępna

13.11.2010.

VirtueMart 1.5 beta dostępnyŚrodek nocy, a tu przychodzi biuletyn informacyjny ze strony VirtueMart.net o tym, że została udostępniona wersja Beta VirtueMart 1.5, czyli wersja testowa. O tym, że komponent VirtueMart to oprogramowanie typu ecommerce, pisać pewnie nie muszę. Przypomnę tylko, że ten świetny komponent sklepu internetowego, rozwijany jest od czasów swojego poprzednika PHP-Shop'a, a to jeszcze czasy systemu Mambo, czyli poprzednika Joomla. I niestety VirtueMart zdążył się przez ten czas zestarzeć, co wielokrotnie sam ostatnio odczuwam, ilekroć wdrażam jakiś mniejszy czy większy sklep internetowy w oparciu o Joomla i VirtueMart.

Czytaj całość

6000 rozszerzeń Joomla w głównym katalogu JED

17.10.2010.

Katalog Dodatków JoomlaW październiku 2010 roku w głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla (Joomla Extensions Directory) liczba dostępnych komponentów, modułów i dodatków dla Joomla 1.5 przekroczyła liczbę sześciu tysięcy.

Jeszcze w maju 2010 roku liczba rozszerzeń dla systemu Joomla wynosiła pięć tysięcy. Dziś (październik 2010), czyli po pięciu miesiącach liczba dodatków dla systemu Joomla wzrosła o cały tysiąc. Łatwo policzyć, że średnio miesięcznie tworzonych i udostępnianych jest około 200 różnego rodzaju komponentów, modułów i pluginów dla Joomla. Liczby mówią same za siebie.

Czytaj całość
Pozycje :: 56 - 60 z 164