+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

eBay wybrał Joomla! do budowy swojego portalu społecznościowego

02.10.2010.

Joomla! CMS 1 października 2010 roku firma eBay, największy na świecie serwis aukcji internetowych,  poinformowała o wyborze systemu zarządzania treścią Joomla! do budowy swojego portalu społecznościowego. Z podanej informacji wynika, że ma być to wewnętrzny firmowy serwis internetowy, który będzie przeznaczony dla 16400 pracowników firmy eBay. Serwis internetowy oparty o Joomla! zawierać ma funkcje społecznościowe (dyskusje i wymiana opinii pomiędzy prawonikami firmy eBay).

Pełna informacja w języku angielskim na stronie: http://www.ebayinc.com/news#ebay_selects_joomla_open_source_to_foste.

IKEA używa Joomla i VirtueMart

21.09.2010.
IKEA używa Joomla i VirtueMartFirma IKEA, największy na świecie sprzedawca mebli używa do budowy swoich stron internetowych systemu Joomla. Wprawdzie zastsowowanie Joomla dotyczy w tym przypadku dosyć egzotycznych z naszego punktu widzenia krajów, to na pewno warto odnotować użycie systemu CMS Joomla przez firmę IKEA. Strony IKEA zbudowane w oparciu o Joomla znajdują się w krajach arabskich, a dokładnie w Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Dodatkowo na stronach IKEA został wykorzystany joomlowy komponent sklepu internetowego VirtueMart.

Strony IKEA zbudowane w oparciu o Joomla działają pod tymi adresami:

IKEA Kuwejt: www.ikea.com.kw
IKEA Arabia Saudyjska: www.ikea.com.sa
Czytaj całość

Admin Tools Core - konserwacja i bezpieczeństwo Joomla

21.09.2010.

Admin Tools Core - konserwacja i bezpieczeństwo Joomla Nowość ze strony twórców AkeebaBackup (poza wspomnianą aktualizacją komponentu AkeebaBackup)  to nowy komponent o nazwie Admin Tools. Celem komponentu jest poprawa bezpieczeństwa strony zbudowanej w oparciu o system CMS Joomla.

Dostępne są dwie wersje komponentu: Admin Tools Core - podstawowa wersja darmowa, oraz Admin Tools Professional - wersja rozbudowana i płatna. W obu wersjach komponent ma samodzielnie wykrywać i informować nas o najnowszej dostępnej wersji Joomla. Dodatkowo można w łatwy sposób dokonać aktualizacji do  najnowszej dostępnej wersji Joomla. Komponent czuwa również nad prawidłowymi uprawnieniami nadanymi plikom i katalogom. Komponent posiada również funkcję ochrony katalogu administratora. Pozwala również na wykonywanie okresowej konserwacji bazy danych (naprawa i optymalizacja bazy).

Czytaj całość

Google Font Directory i niestandardowe czcionki w Joomla

18.09.2010.

Google Font Directory - niestandardowe czcionki w Joomla Wszystkim, którzy chcą w prosty i szybki sposób zastosować niestandardową czcionkę na swojej stronie internetowej zbudowanej w oparciu o Joomla, polecam niewielki dodatek (plugin) do Joomla o nazwie HD-Gfonts. Dzięki wspomnianemu dodatkowi od razu po zainstalowaniu go w Joomla możemy zastąpić standardowe czcionki np. nagłówków h1-h6 jedną z siedemnastu czcionek: Cantarell, Cardo, Crimson Text, Droid Sans, Droid Serif, IM Fell Double Pica, Inconsolata, Josefin Sans Std Light, Lobster, Molengo, Nobile, OFL Sorts Mill Goudy, Old Standard TT, Reenie Beanie, Tangerine, Vollkorn and Yanone Kaffeesatz.

Są to czcionki, które około pół roku temu udostępniła firma Google, tworząc w ten sposób katalog darmowych i gotowych do użycia czcionek na stronach WWW.

Czytaj całość

Własne ikony i skróty w panelu administracyjnym Joomla

01.09.2010.

Własne ikony i skróty w panelu administracyjnym Joomla Krótki opis kolejnego dodatku, który usprawni pracę w panelu administracyjnym systemu zarządzania treścią Joomla. Dodatek nazywa się w skrócie CQI (Custom Quick Icons) i jest zamiennikiem standardowego modułu panelu administracyjnego odpowiedzialnego w Joomla za wyświetlanie ikon w głównym oknie panelu administratora.

Dzięki zastosowaniu komponentu CQI można z łatwością edytować, zmieniać i dodawać dowolne ikony, które jednocześnie będą skrótami do wskazanych przez nas komponentów lub modułów Joomla. Komponent CQI świetnie spełnia swoje zadanie w zakresie przygotowania dla konkretnego użytkownika (np. klienta, któremu zbudowaliśmy stronę internetową w oparciu o Joomla) bezpośrednich skrótów do najczęściej używanych elementów panelu administracyjnego Joomla.

Sam komponent jest niezwykle prosty w obsłudze. Poza dodawaniem własnych ikon, edycją domyślnych ikon, możemy "okroić" główny panel administracyjny Joomla do kilku najważniejszych ikon będących skrótami do wskazanych komponentów lub modułów.

Czytaj całość
Pozycje :: 61 - 65 z 163