+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

CourseManager - komponent kursów dla Joomla 1.5

17.04.2010.

CourseManager - komponent kursów dla Joomla 1.5 Dziś wyszperałem bardzo ciekawy komponent, który z pewnością zainteresuje każdego, kto w witrynie zbudowanej bądź budowanej w systemie Joomla 1.5, musi posiadać narzędzia pozwalające w pełni zarządzać rejestracją na wszelakiej maści kursy. Mowa o komponencie CourseManager, którego cechy funkcjonalne wyglądają  bardzo interesująco. Komponent pozwala na pełne zarządzanie dowolną ilością kursów podzielonych na dowolną ilość kategorii.
Z ciekwostek warto zaznaczyć, że komponent posiada dosyć rozbudowaną funkcjonalność zarządzania użytkownikami, a dokładnie dodatkowymi informacjami o użytkownikach, dzięki czemu rozszerza on standardowe cechy joomlowego komponentu służącego do zarządzania użytkownikami.

Czytaj całość

Ukrywanie panelu logowania administratora w Joomla 1.5

12.04.2010.

Secure admin - sposób na ukrycie panelu logowania administratora w Joomla 1.5 W głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla! JED (Joomla Extensions Directory) udostępniono niewielki dodatek o nazwie Secure admin, który po zainstalowaniu w systemie Joomla pozwala w prosty i szybki sposób ukryć dostęp do domyślnego panelu logowania (administratora Joomla). Zasada działania dodatku sprowadza się do podania w konfiguracji dodatku własnej nazwy, która będzie zastępowała domyślny katalog /administrator w Joomla.

Dodatek pozwala na zmianę adresu panelu logowania z domyślnego:

http://www.twojastrona/administrator

na własny:

http://www.twojastrona/twoja_nazwa_podana_w_dodatku

Dodatek można pobrać ze strony autora:
http://extensoes.ribafs.org/ribafs/plg_secureadmin.zip

Listbingo - komponent ogłoszeń dla Joomla 1.5

06.04.2010.

Listbingo - komponent ogłoszeń dla Joomla 1.5 W głównym katalogu rozszerzeń dla Joomla pojawił się ciekawie zapowiadający się komponent o nazwie Listbingo. Komponent służyć ma do budowy działu ogłoszeń w Joomla. Jest to jeszcze wersja alfa, ale po obejrzeniu strony demo muszę przyznać, że komponent zapowiada się ciekawie. Autorzy zapowiadają, że komponent będzie bardzo elastyczny w dostosowywaniu go do własnych potrzeb. Szczególnie mają tu na uwadze dostosowywanie szablonów.

Uwaga: komponent jest jeszcze wersji alfa. Wersja ta służy tylko do testów i zgłaszania ewentualnych błędów w działaniu komponentu.

Demo komponentu Listbingo można obejrzeć pod adresem: http://listbingo.gobingoo.com.
Wersję testową można pobrać ze strony: http://www.gobingoo.com/downloads/components/24-comlistbingo-0-2alpha.html

Komponent jest darmowy (Licencja GNU General Public License v3).

Czytaj całość

AllNews - moduł aktualności dla Joomla, FLEXIcontent i K2

05.04.2010.

AllNews - moduł aktualności dla Joomla, CCK FLEXIcontent i CCK K2 Moduł o nazwie AllNews powinien zainteresować wszystkich, którzy szukają modułu do prezentacji treści w Joomla w formie aktualności. Mi osobiście moduł ten przypadł od samego początku do gustu, a to dzięki mnogości funkcji, jakie posiada oraz możliwości pełnego dostosowania do własnych potrzeb.  Dzięki modułowi AllNews prezentacja aktualności w Joomla możliwa jest w dosyć rozbudowany sposób. Pełnię możliwości moduł AllNews prezentuje w połączeniu z jednym z dwóch komponentów CCK dla Joomla - FLEXIcontent lub K2 (moduł sam wykrywa, czy któryś z wymienionych komponentów CCK jest zainstalowany). Wprawdzie moduł może być używany ze standardowymi komponentami Joomla (treści, sekcje i kategorie), ale to właśnie z wyżej wymienionymi komponentami CCK widać dopiero pełnię jego możliwości.

Czytaj całość

Mail Order - prosty komponent do zamawiania produktów w Joomla!

25.03.2010.

Mail Order - prosty komponent do zamawiania produktów w Joomla! Wyobraźmy sobie, że mamy w oparciu o Joomla zbudowany katalog produktów. Katalog ten opiera się o standardowe Joomlowe artykuły. Czyli jeden produkt to jeden artykuł. Wszystko pięknie. A co jeśli chcemy dodać do naszego katalogu w łatwy i szybki sposób funkcję składania zamówienia wybranych produktów? Jest na to sposób. W głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla! pojawił się niewielki komponent o nazwie Mail Order, pozwalający po instalacji dodać opisaną przeze mnie powyżej funkcjonalność.

Czytaj całość
Pozycje :: 81 - 85 z 163