+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

IdoEditor - prosty edytor WYSIWYG dla Joomla!

06.02.2010.

IdoEditor - prosty edytor WYSIWYG dla Joomla! Wprawdzie dla Joomla najlepszym edytorem WYSIWYG jest niewątpliwie Joomla Content Editor (w skrócie JCE), to edytorów dla naszego ulubionego systemu CMS jest znacznie więcej. Kilka dni temu natrafiłem na kolejny edytor dla Joomla o nazwie IdoEditor. Co ten edytor charakteryzuje? Z pewnością to, że jest bardzo prosty. Do tego stopnia, że przyzwyczajony do edytora JCE osobiście nie przekonuje mnie korzystanie z tak prostego edytora. JCE ma wszystko co powienien mieć edytor. Natomiast IdoEditor posiada najważniejsze funkcje edytora WYWIWYG i nic ponad to. O funkcjach IdoEdtor możecie przeczytać w dalszej części tego wpisu.

Czytaj całość

44 inspirujące wdrożenia Joomla!

31.01.2010.

Frizo.eu - serwis internetowy Joomla W internecie od czasu do czasu w serwisach piszących o szeroko pojętym projektowaniu stron internetowych pojawiają się zbiory najciekawszych projektów i wdrożeń w oparciu o różne systemy CMS z kategorii Open Source. Tak jest i z Joomla. 20 stycznia 2010 roku w anglojęzycznym serwisie internetowym WebDesignBoth pojawił się niewielki zbiór (showcase) stron zbudowanych w oparciu o CMS Joomla!. Muszę z satysfakcją dodać, że pośród 44 prezentowanych stron jedna jest moim pełnym indywidualnym wdrożeniem Joomla!. Chodzi o serwis internetowy Frizopedium - konie fryzyjskie. Bardzo cieszy mnie fakt, że moje indywidualne i niepowtarzalne wdrożenia Joomla są dostrzegane nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Pełną listę z prezentacją najciekawszych zdaniem autorów serwisu WebDesignBoth stron zbudowanych na Joomla można zobaczyć tutaj: http://www.webdesignbooth.com/joomla-showcase-44-beautiful-joomla-website-designs/

Atomicon Gallery - lekka i prosta galeria dla Joomla!

26.01.2010.

Atomicon Gallery - lekka i prosta galeria dla Joomla! Dla systemu CMS Joomla! 1.5 dostępne są albo duże i rozbudowane komponenty galerii (do tej grupy zaliczyć można Phoca Gallery, JoomGallery, Datso Gallery, Zoom Gallery), albo niewielkie dodatki do tworzenia galerii (np. Simple Image Gallery, Multithumb). Dosyć ciekawym komponentem, który ostatnio został udostępniony w głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla jest Atomicon Gallery. Komponent ten może być pośrednim rozwiązaniem pomiędzy stosowaniem rozbudowanych komponentów galerii dla Joomla, a prostymi dodatkami generującymi proste galerie. Atomicon Gallery charakteryzuje się lekkością, która pozwala dostosować wygląd galerii dokładnie do naszych własnych potrzeb za pomocą CSS. Komponent jest bardzo prosty w konfiguracji, pozwala automatycznie generować miniatury obrazów do zdefiniowanego w parametrach rozmiaru.

Czytaj całość

Cufon i sIFR - niestandardowe czcionki w Joomla!

23.01.2010.

Cufon i sIFR - niestandardowe czcionki w Joomla! Cufon jest doskonałą alternatywą dla sIFR (ang. Scalable Inman Flash Replacement). Obie metody pozwalają na zastosowanie na stronie internetowej niestandardowych fontów. A że typografia na stronie internetowej jest jednym z ważniejszych elementów i ile dzięki niej może zyskać strona internetowa, nie trzeba nikogo przekonywać. Wiem po sobie, od kiedy zacząłem stosować technikę sIFR, budowane przeze mnie strony internetowe nabrały jeszcze lepszego wyglądu właśnie dzięki użyciu niestandardowych czionek np. w nagłówkach artykułów i modułów (przykład zastosowania techniki sIFR: sklep internetowy www.brioko.pl).

Czytaj całość

Trendy 2010 w projektowaniu stron internetowych

19.01.2010.

Trendy na rok 2010 w projektowaniu stron internetowych Dziś przy okazji rozmów z klientem na temat przedstawionego projektu graficznego dla jego nowej strony internetowej zweryfikowałem wspólnie z moim zaprzyjaźnionym grafikiem aktualne style i trendy w branży projektowania stron internetowych na rok 2010. Przy okazji natkneliśmy się na bardzo ciekawą prezentację przedstawiającą co w 2010 roku pójdzie w odstawkę, a jakie style będą dominować w nowo powstających stronach internetowych.
Lista "przepowiedni" nie jest długa, o czym można przeczytać dalej.

Czytaj całość
Pozycje :: 101 - 105 z 163