+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

HOT Joomla Gallery, HOT Image Slider - darmowe galerie jQuery

25.12.2009.

HOT Joomla Gallery, HOT Image Slider - darmowe galerie jQueryDziś w katalogu rozszerzeń dla Joomla moją uwagę zwróciły dwa świetne darmowe moduły galerii wyświetlające zdjęcia w postaci slajdów: HOT Joomla Gallery oraz HOT Image Slider.
Oba moduły udostępnione prze serwis Hot Joomla Templates.
Działanie modułów oparte jest o bibliotekę jQuery. Parametry konfiguracyjne modułów pozwalają na określenie rozmiarów każdego modułu (wysokość, szerokość), marginesów. Konfigurowalne są również kolory (kolor tła modułu, kolor czcionki).

Obydwa moduły są udostępnione do pobrania za darmo (wymagana rejestracja).
Więcej informacji na stronie Katalogu Rozszerzeń Joomla.

Przykład działania modułu HOT Joomla Gallery oraz HOT Image Slider.

Prosta galeria w Joomla - Simple Image Gallery Extended

22.12.2009.

Simple Image Gallery Extended - Prosta galeria w Joomla Wiele osób na pewno zetknęło się ze świetnymi dodatkami dla Joomla! tworzonymi przez zespół JoomlaWorks.gr. Jednym z takich dodatków jest Simple Image Gallery - wtyczka do Joomla generująca w locie galerię ze wskazanego katalogu w Joomla. Niestety efekt końcowy działania Simple Image Gallery nie jest do końca zachwycający. Jest wprawdzie wersja Pro (płatna), ale staram się unikać pisania o komercyjnych rozszerzeniach dla Joomla.

Okazało się, że istnieje wersja Simple Image Gallery Extended - wersja znacznie dopracowana i to nie przez pierwotnych autorów.

Czytaj całość

Kunena 1.5.8 - aktualizacja komponentu forum dla Joomla!

19.12.2009.

Kunena 1.5.8 - komponent forum dla Joomla!Na blogu komponentu forum Kunena pojawiła się informacja o nowej wersji komponentu Kunena oznaczonej numerem 1.5.8. Wersja ta zawiera ponad 20 poprawek działania komponentu i poprawek bezpieczeństwa. Zalecana aktualizacja!

Przykładowe wdrożenie komponentu Kunena można zobaczyć pod adresem www.zapytajpolozna.pl/forum.html.

Pełna lista zmian: http://docs.kunena.com/index.php/Kunena_1.5.8_Read_Me
Strona domowa forum: www.kunena.com

Nowa wersja Xmap - komponentu mapy strony dla Joomla 1.5

16.12.2009.

Xmap - komponent mapy strony dla Joomla 1.5 Ukazała się nowa wersja Xmap 1.2.5 - Sitemap Generator - komponentu generującego mapę witryny dla Joomla! 1.5. Wersja ta zawiera poprawkę kilku drobnych błędów z poprzedniej wersji i aktualizacji treści i dodane  rozszerzenie generujące mapę sklepu internetowego  Virtuemart.

Komponent Xmap 1.2.5 zawiera w tej chwili 25 domyślnie zainstalowanych rozszerzeń dla najpopularniejszych komponentów Joomla, dzięki czemu nie trzeba pobierać i instalować każdego rozszerzenia osobno.

Komponent Xmap jest kontynuacją świetnego komponentu JooMap. Oba komponenty rozwijane są już łącznie od ponad czterech lat!

Ostatnią aktualną wersję komponentu można pobrać z tej strony internetowej: http://www.templatki-joomla.eu/komponenty-joomla/xmap-komponent-mapy-strony-w-joomla.html.

Przykład wdrożenia komponentu w serwisie internetowym o ciąży, porodzie, połogu i macierzyństwie.

Stabilny DOCman 1.5 dla Joomla 1.5 już jest!

10.12.2009.

Stabilny DOCman 1.5 dla Joomla 1.5 17 września 2009 roku pisałem o natywnym komponencie JoomDOC dla Joomla 1.5 służącym do budowania repozytoriów plików. Komponent ten był wersją DOCmana przepisaną z Joomla 1.0 dla Joomla 1.5 przez czeskich programistów z zespołu firmy Artio.
1 października 2009 roku w kolejnym wpisie na temat natywnego komponentu DOCman dla Joomla 1.5 poruszyłem kwestię reakcji zespołu Joomlatools na pojawienie się komponentu JoomDOC oraz ich odpowiedź w postaci informacji o pracach nad wersją Beta DOCmana dla Joomla 1.5.
Dziś możemy przeczytać na stronie Joomlatools o ukazaniu się stabilnej natywnej wersji komponentu DOCman 1.5 dla Joomla 1.5.

http://blog.joomlatools.eu/2009/12/docman-15-stable-is-now-available.html

Czytaj całość
Pozycje :: 111 - 115 z 164