+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Zaawansowany menedżer modułów dla Joomla! 1.5

06.12.2009.

Zaawansowane zarządzanie modułami w CMS Joomla 1.5 Dziś wpis o kolejnym świetnym dodatku dla Joomla 1.5 holenderskiego programisty Petera van Westena - Advanced Module Manager.
Muszę przyznać, że takiej funkcjonalności i pełnej kontroli nad umieszczaniem modułów w systemie Joomla zawsze mi brakowało (i zapewne nie tylko mi).
Po zainstalowaniu dodatku Advanced Module Manager otrzymujemy naprawdę dużo dodatkowych opcji i funkcji do zarządzania modułami w Joomla! 1.5 i od razu decydowanie, gdzie dokładnie chcemy mieć wyświetlony dany moduł w naszej stronie zbudowanej w Joomla staje się łatwiejsze.

Czytaj całość

Joomla 1.6 DEMO

03.12.2009.

Demo systemu CMS Joomla! 1.6 Wszyscy, którzy są ciekawi działania nowego systemu Joomla! 1.6, mogą przetestować działanie tej wersji Joomla. Szczegóły poniżej.

Poniżej adres do strony, na której można pobrać i uruchomić gotowe środowisko Joomla's2Go Joomla 1.6 z zainstalowaną najnowszą wersją testową Joomla 1.6 Beta 13:
http://www.joomlaos.de/Joomla_CMS_Downloads/Joomla_Core/Joomla%27s2Go_Joomla_1.6.html.

Po pobraniu instalatora wystarczy go zainstalować. Po udanej instalacji Joomla's2Go Joomla 1.6 można swobodnie testować najnowszą wersję Joomla 1.6 Beta 13 na swoim lokalnym komputerze.

Dodatkowe menu w panelu administracyjnym Joomla!

01.12.2009.

Dodatkowe menu w panelu administracyjnym Joomla Ponieważ miniony tydzień nie obfitował w żadne arcyciekawe komponenty, moduły czy dodatki dla Joomla!, chcę zainteresować komponentem, który z pewnością ułatwi pracę w panelu administracyjnym Joomla. A na pewno zastosowanie go będzie dużym ułatwieniem dla naszych klientów, którzy system Joomla dopiero poznają, lub nie muszą Joomla poznawać lecz potrzebują szybkiego dostępu do wydzielonego specjalnie dla nich menu w panelu administracyjnym Joomla, gdzie będą mieli używane przez nich komponenty i nic ponadto. W stworzeniu takiego dodatkowego menu w panelu administracyjnym Joomla pomoże nam komponent i moduł o nazwie Advanced Administrator Menu.

Czytaj całość

Najciekawsze rozszerzenia Joomla 1.5 minionego tygodnia - część 1

22.11.2009.

Rozszerzenia Joomla 1.5Takim tytułem postanowiłem nazwać cykl wpisów poświęcony najciekawszym moim zdaniem rozszerzeniom dla naszego ulubionego systemu CMS Joomla! Wpisy będą obejmowały kilka dodatków dla Joomla jakie pojawiły się w ciągu minionego tygodnia.

Swoją uwagę skupiam nie tylko na głównym i oficjalnym katalogu rozszerzeń dla Joomla (Joomla! Extensions Directory), ale na całym internecie. Nie wszyscy twórcy ciekawych dodatków dla Joomla umieszczają informacje o nich w głównym katalogu rozszerzeń Joomla!.

Dlatego wykorzystuję mój instynkt "szperacza" po sieci, postaram się powyciągać na nasze polskie światło dzienne co ciekawsze komponenty, moduły i dodatki dla Joomla :-) Jednak tym razem wszystkie opisane dalej rozszerzenia dla Joomla znaleźć można w katalogu JED (Joomla Extensions Directory).

Czytaj całość

Aktualności i nie tylko w Joomla na kilka sposobów - część 1

21.11.2009.
Aktualności i nie tylko w Joomla - część 1

Internet służy nam jako nośnik i źródło informacji. Często zdarza się, że informacje na naszej stronie zbudowanej na Joomla chemy zaprezentować w specyficzny sposób (i nie muszą to być tylko aktualności, jak być może sugeruję w tytule). W tym celu bardzo często wykorzystujemy różnego rodzaju moduły. Standardowo Joomla wyposażona jest tylko (albo aż) w kilka modułów które mają określone cechy funkcjonalne i niewielkie możliwości konfiguracji.

Z pomocą przychodzi nam co najmniej kiladziesiat dodatkowych modułów dla Joomla tworzonych przez różne firmy i programistów na całym świecie. Dodatkowo wiele z tych modułów udostępniana jest na licencji GNU GPL, co pozwala korzystać z nich bez ograniczeń, a dodatkowo możemy wprowadzać własne zmiany i usprawnienia.

Czytaj całość
Pozycje :: 116 - 120 z 163