+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

JoomDOC - natywna wersja Docmana dla Joomla! 1.5

17.09.2009.
JoomDOC - Natywna wersja Docmana dla Joomla! 1.5

Komponent JoomDOC, bo o nim mowa, jest oparty na popularnym komponentu Docman, który był jednak dostępny tylko dla Joomla 1.0., zaś z Joomla 1.5 działał tylko we włączonym trybie zgodności (Legacy) ze starszymi komponentami Joomla.

JoomDOC w przeciwieństwie do Docmana jest w pełni natywnym komponentem dla Joomla 1.5.

JoomDOC, podobnie jak Docman, pozwala na zarządzanie i publikację różnego rodzaju plików, umożliwiając budowę katalogu plików do pobrania.

Czytaj całość

Łatwe umieszczanie modułów w dowolnym miejscu w Joomla

03.09.2009.

Modules Anywhere - Moduły Joomla gdziekolwiek chceszDomyślnie system CMS Joomla pozwala publikować moduły w miejscach zdefiniowanych wcześniej w pliku index.php szablonu (templatki).

Ponieważ jeden z projektów, który właśnie wdrażam w oparciu o CMS Joomla, wymaga wstawiania modułów m.in. pomiędzy opisem kategorii a listą artykułów, idealnym dla tego rozwiązaniem okazał się dodatek do Joomla o nazwie Modules Anywhere, który niniejszym chcę polecić.

Modules Anywhere pozwala na wstawienie pojedyńczego modułu, lub całej grupy modułów w dowolnym miejscu strony internetowej zbudowanej w oparciu o CMS Joomla!.

Czytaj całość

Aktualizacja Joomla do wersji 1.5.14

31.07.2009.

Dokładnie osiem dni po opublikowaniu Joomla 1.5.13 Zespół Programistów Joomla wydał kolejną wersję. Wydanie Joomla  1.5.14 zawiera poprawki do dwóch istotnych błędów wykrytych w wersji 1.5.13 oraz poprawkę zabezpieczeń.

Dokładne informacje na temat wydania Joomla 1.5.14:
http://www.joomla.org/announcements/release-news/5244-joomla-1514-released.html

Kompletny pakiet aktualizacyjny:
http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/10785/42655/Joomla_1.5.14-Stable-Full_Package.zip

Pakiet aktualizacji wcześniejszych wersji Joomla:
http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=4734

Pakiet języka polskiego dostępny na stronach Polskiego Centrum Joomla.

Kolejna aktualizacja Joomla do wersji 1.5.13

22.07.2009.
Aktualizacja Joomla 1.5.11

Dokładnie trzy tygodnie od ukazania się wersji Joomla 1.5.12 ukazała się kolejna aktualizacja systemu CMS Joomla, oznaczona numerem 1.5.13. W tej wersji systemu naprawiono 26 błędów, w tym poważniejszą lukę i dwie luki umiarkowanego priorytetu w bezpieczeństwie systemu. Aktualizujemy :-).

Lista zmian i poprawek w tej wersji Joomla dostępna tutaj:
http://www.joomla.org/ann...joomla-1513-security-release-now-available.html

Pliki aktualizacyjne dostępne są do pobrania z: joomlacode.org.

ccNewsletter - prosty i dobry komponent newslettera dla Joomla 1.5

19.07.2009.

CcNewsletter - komponent newslettera dla Joomla 1.5 Wprawdzie najlepszym chyba komponentem newslettera dla Joomla jest Acajoom, jednak często nie ma potrzeby instalowania i wdrażania tak dużego komponentu jak Acajoom. Szczególnie, kiedy potrzebujemy podstawowej funkcjonalności newslettera. 

W takim przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się ccNewsletter. Jest to bezpłatny komponent służący do zapisania się lub rezygnacji z otrzymywania drogą mailową informacji rozsyłanych z naszej strony internetowej. AKTUALIZACJA: Komponent jest dostępny od wersji 1.0.10  za odpłatnością 35 euro.

Komponent ccNewsletter jako jedyny z komponentów dostępnych dla Joomla, pozwala na pełną synchronizację listy subskrybentów z klientami sklepu opartego o komponent Virtuemart. Klient sklepu podczas rejestracji może zaznaczyć, czy chce otrzymywać informacje z naszego sklepu drogą mailową. CcNewsletter współpracuje z najnowszą wersją Joomla! i Virtuemart. Przykład zastosowania ccNewslettera w sklepie internetowym zbudowanym w oparciu o Joomla 1.5 i komponent Virtuemart: www.brioko.pl.

Czytaj całość
Pozycje :: 136 - 140 z 164