+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

K2 v3 nowa wersja popularnego rozszerzenia Joomla

29.10.2014.

K2 v3 Joomla - nowa wersjaEkipa JoomlaWorks, znana między innymi z popularnych dodatków dla Joomla (Simple Image Gallery, AllVideos Plugin, JW Tabs&Slides) od ponad roku pracuje intensywnie na całkowicie nową wersją znanego i popularnego rozszerzenia K2 (źródło: http://getk2.org/blog/2073-first-beta-of-k2-version-3-is-here). Są już przecieki, że stabilna wersja K2v3 wydana zostanie na początku listopada 2014 roku. Osobiście z ostrożnością podchodzę do całkowicie nowych wersji, ale wszystko wskazuje na to, że w listopadzie rozpocznę prace wdrożeniowe dużego internetowego serwisu turystycznego, który w głównej mierze będzie oparty o najnowszą wersję komponentu K2 (i oczywiście Joomla 3).

Czytaj całość

Dobre zasady budowania i redagowania stron internetowych

13.09.2014.

W3C - WCAG 2.0 - Zbiór zasad dobrej strony WWW Osoby zajmujące się na codzień tworzeniem stron internetowych "zmuszone są" w ramach swojej pracy do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. Wszystko przez to, że internet ciągle ulega ewolucji. Z roku na rok zmieniają się rozwiązania, technologia cały czas idzie do przodu. Strony internetowe stają się (przynajmniej z założenia) jeszcze lepsze i nowocześniejsze, a wszystko to robione jest dla odbiorcy końcowego - internauty. Są jednak stałe zasady, które powinny być regułą obowiązującą w odniesieniu do wszystkich stron internetowych. Zasady te powinny być kodeksem każdego, kto strony internetowe projektuje, wdraża i prowadzi na co dzień.

Czytaj całość

Twinson - wdrożenie Joomla, K2 i sklepu K2Store

25.06.2014.

Twinson - przykładowy projekt i wdrożenie Joomla, K2 i sklepu K2Store Przy okazji tego wpisu po raz kolejny dotarło do mnie mocno, jak szybko płynie czas. Na przełomie 2012 i 2013 roku (więc to już 1,5 roku temu) wykonywałem wdrożenie strony internetowej dla firmy Dombal w oparciu o CMS Joomla (czyli jak zwykle od blisko 9 już lat) i komponent K2. Dodatkowo strona została wyposażona w sklep internetowy oparty o komponent K2Store. Było to moje pierwsze wdrożenie sklepu internetowego K2Store. Po latach doświadczenia w budowaniu sklepów internetowych w oparciu o VirtueMart, komponent K2Store urzekł mnie swoją prostotą. Ale do sedna. Mowa o stronie internetowej... 

Czytaj całość

Kilka ostatnich wdrożeń Joomla 3 i Joomla! 2.5

22.05.2014.

Ostatnie projekty i wdrożenia Joomla!Przez minione tygodnie pracowałem przy wdrażaniu bardzo ładnych projektów graficznych. Oto efekty indywidualnie zaprojektowanych i wdrożonych stron, działających na naszym ulubionym systemie CMS. Wszystkie prezentowane strony internetowe powstały od przemyślanego projektu graficznego, poprzez indywidualnie wykonany responsywny szablon dla CMS Joomla 3.x, po indywidualne prace wdrożeniowe. Ostatnim etapem było wykonanie pełnej i przemyślanej optymalizacji SEO i SEF. Dzięki temu strony moich klientów będą się bardzo dobrze pozycjonowały w Google! Zapraszam do obejrzenia ostatnio wykonanych stron internetowych. 

Czytaj całość

Joomla! pobrany ponad 50 milionów razy!

06.03.2014.

Joomla! CMS Jakoś w polskim internecie internecie cisza o tym, że system zarządzania treścią Joomla! został pobrany już ponad 50 milonów razy! Informacja taka pojawiła się 25 lutego 2014 roku w serwisie marketwired.com. Liczba pobrań Joomla! robi wrażenie, nieprawdaż?

Jak użycie Joomla! wygląda w praktyce? Jeśli przyjmiemy, że stron internetowych na świecie jest około 700 milionów (dane na marzec 2014), a 3 procent tych stron internetowych zbudowanych jest na Joomla, to w przeliczeniu daje to liczbę 21 milionów stron zbudowanych na Joomla! Oczywiście wyliczenia te są orientacyjne.

Na koniec ciekawostka. Nie pamiętam już, gdzie czytałem na temat wyceny wartości całego projektu Joomla. Było to przed rokiem, może dwoma laty. Zapamiętałem za to kwotę, jaka tam padła: cały projekt Joomla! wyceniany był wtedy na około 21 milionów dolarów. Tyle o Joomla! w liczbach.

Pozycje :: 11 - 15 z 163