+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Docman - jak usunąć przyciski: pobierz, widok i szczegóły

15.04.2009.

Poniżej kod, który trzeba zmodyfikować w komponencie DOCman, żeby buttony "Pobierz", "Widok" i "Szczegóły" zostały usunięte z widoku strony frontowej.

W tym celu trzeba wyedytować plik tasks.tpl.php znajdujący się w: components/com_docman/themes/default/templates/documents/tasks.tpl.php

Następnie odszukaj linię 37 i zamienić cały kod od tej linii na poniższy:

foreach($this->doc->buttons as $button) {
$popup = ($button->params->get('popup', false)) ? 'type="popup"' : '';
$attr = '';
if($class = $button->params->get('class', '')) {
$attr = 'class="' . $class . '"';
}
$skip = array("Download","View","Details"); // <-- add list of buttons
if (in_array($button->text,$skip)) CONTINUE; // <-- skip "echo" if in list ?><li <?php echo $attr?>>
<a href="/<?php echo $button->link?>" <?php echo $popup?>>
<?php echo $button->text ?>
</a>
</li><?php
}

Joomla łatwo i szybko na twoim komputerze? Wypróbuj Joomlas2Go!

03.04.2009.

Serwer lokalny z Joomla - Joomlas2Go!Pakiet Joomlas2Go! jest w pełni funkcjonalnym lokalnym serwerem WWW z zainstalowanym systemem CMS Joomla. Innymi słowy otrzymujemy gotowy, zainstalowany system Joomla. Joomlas2Go jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą przetestować Joomla. Jest to również świetne środowisko dla osób tworzących projekty w oparciu o Joomla.

Aby uruchomić system Joomla na swoim komputerze, należy po pobraniu pakietu Joomlas2Go! rozpakować go, a następnie uruchomić plik programu "Server2Go.exe". Po kilku sekundach uruchomi się system Joomla wewnątrz okna przeglądarki Firefox Portable.

Dostęp do panelu administracyjnego otrzymamy po wpisaniu loginu użytkownika: admin, hasła: demo

Strona domowa: www.joomlas2go.net

Aktualizacja Joomla 1.5.10

28.03.2009.

Aktualizacja Joomla 1.5.10 Ukazała się kolejna wersja aktualizacyjna Joomla 1.5.10 [Wohmamni]. Wersja ta zawiera 66 poprawek obejmujących poprawę bezpieczeństwa systemu Joomla, poprawki w komponentach i modułach, dodatkach i pozostałych składnikach Joomla.

Zaleca się aktualizację Joomla do najnowszej wersji.
Pliki aktualizacyjne dostępne są do pobrania tutaj: joomlacode.org.

Pełna lista zmian i poprawek dostępna tutaj:
http://www.joomla.org/announcements/release-news/5231-joomla-1510-security-release-now-available.html
Pełne tłumaczenie na stronie Polskiego Centrum Joomla

Jak sprawdzić, czy treści naszej strony internetowej nie zostały skopiowane?

22.03.2009.

Copyscape - Wyszukiwarka duplikatów treści stron internetowych w internecie Ostatnio coraz częściej zdarza się nam natrafiać na strony internetowe tzw. konkurencji,
która kopiuje słowo w słowo teksty z naszej strony internetowej.
Przestało już zaskakiwać to, jak ludzie idą "na łatwiznę". Tyle tylko, że jedną z cech osoby lub firmy, która podejmuje się zarobkowo projektowania stron internetowych, powinna być kreatywność, a nie kopiowanie. Najwyraźniej niektórym tej kreatywności po prostu brak, skoro kradną treści napisane przez innych.

Wszystkim, którzy chcą szybko i łatwo sprawdzić, czy teksty z waszej strony internetowej nie stały się obiektem kopiowania i publikowania bez waszej zgody, polecamy wyszukiwarkę Copyscape. Wyszukiwarka ta znajduje duplikaty treści w internecie. I spisuje się wyśmienicie.

Warto dodać, że duplikowanie treści z cudzych stron internetowych, to nic innego jak próba oszukania wyszukiwarek i oczywiście kradzież. Nie wszyscy wiedzą, że z takiego postępowania nie wyniknie nic dobrego. Strona, która powiela treści z innych witryn, może zostać usunięta z indeksu wyszukiwarki. Dlatego piszmy własne, niepowtarzalne treści na naszych stronach. Wtedy mają one największą wartość dla wyszukiwarek i oczywiście dla odwiedzających naszą stronę osób.

Komponent szablonów treści wielokrotnego użytku

19.03.2009.

Joomla Content Templater Komponent Content Templater pozwala na tworzenie gotowych szablonów układu naszych treści w systemie zarządzania treścią Joomla. Szablony te możemy wielokrotnie wykorzystywać podczas tworzenie nowego artykułu/podstrony. Komponent pozwala również tworzyć szablony fragmentów treści. Dodatkowo możemy przypisywać wybrane szablony treści do wskazanych przez nas sekcji i kategorii artykułów. Każdy szablon po utworzeniu jest dostępny w edytorze Joomla, gdzie w dowolnym momencie może zostać użyty. Po wybraniu szablonu zostanie on wklejony w edytowanym lub tworzonym artykule.

Komponent można pobrać na stronie: http://www.nonumber.nl/contenttemplater
System: Joomla 1.5.x 

Pozycje :: 151 - 155 z 163