+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Gekosale - polskie darmowe oprogramowanie sklepu internetowego

Gekosale - polskie darmowe oprogramowanie sklepu internetowego

10.03.2011.

Gekosale - polskie darmowe oprogramowanie sklepu internetowegoGekosale - taką nazwę nosi polski system stworzony do budowy i prowadzenia sklepów internetowych. Pierwsza oficjalna informacja o Gekosale pojawiła się na stronie projektu w czerwcu 2009 roku. Sporo więc już czasu od tamtej daty minęło. Jednak dopiero w ostatnim czasie to ciekawie zapowiadające oprogramowanie zacząło być (to moje subiektywne odczucie) bardziej dostrzegane w polskim internetowym świecie. Pojawiło się na temat Gekosale trochę wpisów w różnych miejsach w sieci.

A to w serwisie internetowym eKomercyjnie.pl artykuł pod tytułem: "Czy na polskim rynku jest jeszcze miejsce na kolejną platformę sklepową? Gekosale oczami nowego użytkownika", a to Artur Kurasiński na swoim blogu opublikował wywiad z Adamem Piotrowskim z Gekosale. Myślę sobie, zważywszy, że trochę już sklepów internetowych w moim życiu zbudowałem, że i ja muszę wziąć na tapetę na moim pseudoblogu bez komentarzy system Gekosale. Przyznam, że trochę ociężale zabieram się za napisanie czegoś więcej, aniżeli tylko powyższa wzmianka. Powód prozaiczny, mam cały czas pełne ręce pracy - kilka projektów i wdrożeń stron internetowych "na tapecie". Stąd przez pewien czas będzie u mnie tylko krótki wpis, że istnieje takie oprogramowanie sklepu internetowego, jak Gekosale, którym warto mocniej się zainteresować.

Co warto zaznaczyć Gekosale to polski skrypt sklepu internetowego udostępniany bezpłatnie na warunkach licencji GPL (otwarty kod źródłowy pozwalający na dowolne modyfikacje). Wkrótce napiszę coś więcej o Gekosale, bo system wart jest zainteresowania się nim.

Strona projektu Gekosale: http://www.gekosale.pl