+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Joomla! 4 - wersjonowanie modułów

Joomla! 4 - wersjonowanie modułów

Zapisywanie wersji modułów w Joomla 4Od wersji 3.2 Joomla! posiada system wersjonowania treści artykułów. Każda zapisana zmiana w artykule traktowana jest przez system CMS, jako nowa wersja artykułu. Dzięki temu można szybko i łatwo porównać dotychczas wprowadzone zmiany w treści artykułu. I co najważniejsze, jednym kliknięciem myszki przywrócić wybraną jedną z poprzednich wersji artykułu.

Wielu redaktorów stron internetowych, korzystając z Joomla i wbudowanego wersjonowania artykułów, może czuć satysfakcję z posiadania takiej funkcjonalności w systemie zarządzania treścią strony internetowej. Nawiasem mówiąc wersjonowania artykułów w Joomla idealnie spełnia swoją rolę na stronach BiP (Biuletyn Informacji Publicznej). Przykład działania można zobaczyć w jednej z naszych realizacji: https://bip.wroclaw.rio.gov.pl/e-nadzor/przekazywanie-w-postaci-elektronicznej-dokumentow...

Ok, artykuły mają wersjonowanie. A co z modułami? Czy Joomla! posiada wersjonowanie modułów? Wbudowanego wersjonowania modułów nie posiada. Ale dostępna jest wtyczka, która dodaje wersjonowanie modułów. Działa podobnie, jak wbudowane w Joomla! wersjonowanie artykułów. Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę. W ustawieniach wtyczki można ustawić, ile wersji ma być przechowywanych w historii wersji.

Wtyczkę można pobrać z Githuba:

https://github.com/R2H-BV/moduleversion

Dostępna jest wersja dla Joomla! 4. Pamiętaj, żeby przed instalowaniem jakichkolwiek dodatkowych rozszerzeń wykonać najpierw pełną kopię bezpieczeństwa twojej strony internetowej.

Recenzja wtyczki na Youtube: