+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Komponent przekierowań adresów URL w Joomla 1.6 i Joomla 1.5

Komponent przekierowań adresów URL w Joomla 1.6 i Joomla 1.5

Komponent przekierowań adresów URL w Joomla 1.5 Na oficjalnym blogu Joomla.org Andrew Eddie opublikował informację o kolejnej nowości, jaką przyniesie Joomla 1.6. Chodzi o komponent i dodatki o nazwie Redirect. Główną funkcją tego komponentu będzie mechanizm przekierowywania stron 404 do innej wybranej strony.

Jednym z argumentów przemawiających za wdrożeniem komponentu do zarządzania przekierowaniami adresów URL jest to, że Joomla 1.6 będzie generować całkowicie nową strukturę adresów URL. Wobec tego niektóre adresy z Joomla 1.5 nie będą miały swoich odpowiedników w Joomla 1.6. Dzięki komponentowi Redirect będzie można w łatwy sposób wykonać wpisy przekierowań ze starych adresów URL na nowe (np. w przypadku migracji z Joomla 1.5 na Joomla 1.6).

Przy okazji dodam od siebie, że dla Joomla 1.5 istnieje komponent o podobnej funkcjonalności. Komponent nosi nazwę ReDJ i umożliwia zarządzanie przekierowaniami URL (przydatny do tworzenia aliasów URL oraz zarządzania przekierowaniami ze starych na nowe adresy URL).

Lista przekierowań adresów URL w Joomla 1.6

Lista aktywnych przekierowań adresów URL w Joomla 1.6