+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Łatwe umieszczanie modułów w dowolnym miejscu w Joomla

Łatwe umieszczanie modułów w dowolnym miejscu w Joomla

03.09.2009.

Modules Anywhere - Moduły Joomla gdziekolwiek chceszDomyślnie system CMS Joomla pozwala publikować moduły w miejscach zdefiniowanych wcześniej w pliku index.php szablonu (templatki).

Ponieważ jeden z projektów, który właśnie wdrażam w oparciu o CMS Joomla, wymaga wstawiania modułów m.in. pomiędzy opisem kategorii a listą artykułów, idealnym dla tego rozwiązaniem okazał się dodatek do Joomla o nazwie Modules Anywhere, który niniejszym chcę polecić.

Modules Anywhere pozwala na wstawienie pojedyńczego modułu, lub całej grupy modułów w dowolnym miejscu strony internetowej zbudowanej w oparciu o CMS Joomla!.

Dodatek działa wszędzie, nie tylko w artykułach Joomla. To rozwiązanie działa nawet w modułach (można wstawić moduł
w module). Dodatkowo można kontrolować styl wyświetlania modułów (table, horz, xhtml, rounded, none). Wraz z dodatkiem automatycznie instaluje się dodatek dla edytora, dzięki czemu można szybko wstawić nowy moduł.
Dodatek Modules Anywhere dla Joomla obsługuje również zdefiniowane w systemie (pliku XML templatki) pozycje modułów (loadposition tags).

Obszar działania obemuje artykuły (sekcje i kategorie artykułów w Joomla), komponenty i pozostałe miejsca na stronie internetowej.

Autorem dodatku jest holenderski programista Peter van Westen.

Więcej informacji na temat tego jakże przydatnego rozszerzenia dla Joomla można znaleźć na stronie http://www.nonumber.nl/modulesanywhere.

Joomla Modules Anywhere