+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Prezentacja treści w Joomla! za pomocą Simple Lists

Prezentacja treści w Joomla! za pomocą Simple Lists

Simple Lists Joomla! SimpleLists to komponent mogący w szerokim zakresie z powodzeniem zastąpić w Joomla! standardowy komponent artykułów com_content. Komponent SimpleLists może wyświetlać wszystkie artykuły w postaci list podobnych do układu blogowego, przy czym zarządzanie treścią zostało znacznie uproszczone, co jest w przypadku komponentu SimpleList cechą na plus.

Komponent oferuje w swojej funkcjonalności pogrupowanie treści w dowolnej liczbie kategorii i podkategorii. Nie ma ograniczeń w ilości podkategorii, więc jeśli ktoś nie lubi standardowego podziału artykułów w Joomla! na sekcje i kategorie, z pewnością będzie z SimpleList zadowolony.

Każdy artykuł w komponencie SimpleLists posiada podobne parametry jak standardowe artykuły w Joomla.

Cechą szczególną komponentu SimpleList jest kilka różnych sposobów prezentacji treści: od prostej tabeli, poprzez listę artykułów zamkniętą w blokach div, po dynamiczne wyświetlanie elementów danej kategorii oparte o bibliotekę MooTools.

Demo komponentu Simple Lists: http://joomla1.demo.jira.nl

Tworzenie kategorii w SimpleLists

SimpleLists składa się z dwóch rodzajów treści: kategorii i artykułów. Ponieważ artykuły są zawsze umieszczone w kategoriach, kategorie muszą być utworzone w pierwszej kolejności.

Z SimpleLists nie istnieją sekcje. Aby zbudować bardziej złożoną strukturę treści, można użyć opcji kategoria nadrzędna.

Tworzenie elementów treści

Po utworzeniu jednej lub więcej kategorii można przystąpić do tworzenia elementów treści. Celowo użyłem słowa "elementy treści", ponieważ komponent SimpleLists może  wykorzystać do wielu różnych rzeczy. Mogą to być kategorie zawierające zwykłe artykuły (tak, jak w standardowym komponencie artykułów Joomla). Ale to nie wyczerpuje możliwości komponentu SimpleLists. Za jego pomocą można zbudować katalog produktów, portfolio, dział FAQ, prostą galerię. A to tylko kilka przykładowych możliwości komponentu SimpleLists.

Strona komponentu SimpleList

Simple Lists - widok domyślny

Simple Lists - widok frontu

Simple Lists - lista elementów treści

Simple Lists - lista kategorii w Joomla! CMS