+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Prosty komponent plikowni dla Joomla! CMS

Prosty komponent plikowni dla Joomla! CMS

JotDownload - prosty komponent plikowni dla Joomla! CMS Szukałem prostego komponentu Joomla! do tzw. plikowni i znalazłem. Przy Docmanie ten komponent to pchełka, ale w wielu przypadkach z pewnością powinien się sprawdzić i będzie wystarczający. JotLoader to niewielki komponent dla Joomla!, którego przeznaczeniem jest budowa działu z plikami do pobrania.

Komponent ten pozwala pogrupować pliki w dowolnej liczbie kategorii i podkategorii. Każda kategoria może mieć własny indywidualny układ i wygląd (nad tym musimy oczywiście popracować już my). Dodatkowo każda kategoria może być powiązana z odrębną pozycją w menu witryny. Pozwala to na naprawdę dowolne pogrupowanie plików według kategorii i miejsca lokalizacji na stronie internetowej. A możliwość nadania indywidualnego układu i wyglądu każdej z kategorii sprawia, że ten niewielki komponent można w naprawdę szerokim zakresie wdrożyć.

Cechą, która wyróżnia komponent JotLoader, jest tzw. Bug Tracker, czyli możliwość dodawania przez zarejestrowanych użytkowników opisów problemów i uwag odnośnie udostępnionych plików.
Komponent posiada również proste statystyki.
Na uwagę zasługuje również system szablonów, dzięki któremu możemy w łatwy sposób zbudować własny układ i wygląd działu z plikami.

Komponent JotLoader posiada polską, angielską, niemiecką i francuską wersję językową.
Dostępny jest dla Joomla! 1.0.x oraz Joomla! 1.5.x.

Strona domowa komponentu JotLoader.