+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Sposób na problem z przeźroczystością plików PNG w IE

Sposób na problem z przeźroczystością plików PNG w IE

18.06.2009.

Internet Explorer PNG fixWszyscy, którzy stosują pliki PNG z przeźroczystością, spotkali się zapewne z problemem poprawnego wyświetlania tego formatu w przeglądarce Internet Explorer 6.0 i jego niższych wersjach. Oczywiście najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest zmiana przeglądarki IE na nowocześniejszą, np. Firefoxa. Ale niestety nie wszyscy użytkownicy korzystają z nowszych przeglądarek internetowym. Dlatego warto im pomóc poprawnie oglądać nowoczesne strony internetowe w starszych wersjach Internet Explorera. Jest na to szybki i skuteczny sposób, o czym można przeczytać dalej.

Szybkim i skutecznym rozwiązaniem problemu poprawnego wyświetlania formatu PNG-24 z przeźroczystością w przypadku systemu CMS Joomla przynosi zastosowanie rozszerzenia o nazwie SuperSleight PNG fix. Dodatek instaluje się standardowo poprzez panel administracyjny Joomla. Po zainstalowaniu nie możemy oczywiście zapomnieć o jego opublikowaniu.

W katalogu Joomla! Extensions Directory dostępnych jest jeszcze kilka podobnych rozszerzeń (popularny Ultimate PNG Fix Plugin (for IE up to version 6.x) oraz Warnenas PngFix). Jednak po gruntownym ich przetestowaniu okazało się, że najlepiej swoje zadanie spełnia SuperSleight PNG Fix.