+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Zaawansowany menedżer modułów dla Joomla! 1.5

Zaawansowany menedżer modułów dla Joomla! 1.5

Zaawansowane zarządzanie modułami w CMS Joomla 1.5 Dziś wpis o kolejnym świetnym dodatku dla Joomla 1.5 holenderskiego programisty Petera van Westena - Advanced Module Manager.
Muszę przyznać, że takiej funkcjonalności i pełnej kontroli nad umieszczaniem modułów w systemie Joomla zawsze mi brakowało (i zapewne nie tylko mi).
Po zainstalowaniu dodatku Advanced Module Manager otrzymujemy naprawdę dużo dodatkowych opcji i funkcji do zarządzania modułami w Joomla! 1.5 i od razu decydowanie, gdzie dokładnie chcemy mieć wyświetlony dany moduł w naszej stronie zbudowanej w Joomla staje się łatwiejsze.

Cechy i możliwości Advanced Module Manager:

Advanced Module Manager cechuje się tym, że rozszerza opcje przypisywania modułu o kilka dodatkowych rozbudowanych możliwości. W standardowym pakiecie instalacyjnym Joomla przypisywanie modułów posiada tylko jedną możliwość - możemy przypisać wybrany moduł do określonych pozycji menu (jednej, kilku dowolnie wskazanych bądź do wszystkich).

Po zainstalowaniu rozszerzenia Advanced Module Manager pod oknem przypisywania modułu do pozycji w naszym menu ujrzymi dodatkowe pola konfiguracyjne. Widać to dokładnie na obrazie poniżej, po lewej moduł z opcjami Zaawansowanego Menedżera Modułów. Po prawej ten sam moduł ze standardowym oknem przypisywania modułów w Joomla.
Od razu widać, że dodatkowych opcji konfiguracji modułu przybyło całkiem sporo:

Zaawansowany menedżer modułów dla Joomla! 1.5

Opcje konfiguracyjne Advanced Module Manager:

  • Przypisywanie dowolnego modułu do wybranych sekcji i kategorii artykułów w Joomla
  • Przypisywanie dowolnego modułu do wskazanych wybranych artykułów w Joomla
  • Przypisywanie modułów do wybranych komponentów Joomla
  • Możliwość określenia przedziału czasowego, w jakim moduł ma się wyświetlić na wybranej pozycji.
  • Przypisywanie modułów do wskazanych wersji językowych w Joomla.
  • Przypisywanie modułów do wskazanych szablonów.

Jak widać Advanced Module Manager to naprawdę świetny dodatek rozszerzający w szerokim zakresie standardowe możliwości zarządzania modułami w Joomla, a dokładnie ich pozycjami.

Obok dodatków dla Joomla, które opisałem już wcześniej (AdminBar Docker, Modules Anywhere oraz Content Templater) Advanced Module Manager będzie kolejnym świetnym rozszerzeniem dla Joomla, z którego możliwości będę nie jeden raz korzystać w projektach Joomla!

Po więcej informacji i samo rozszerzenie odsyłam na stronę autora dodatku Advanced Module Manager dla Joomla.