+48 602 683 733 [email protected]

Dodatki i rozszerzenia dla Joomla! 1.5, Joomla! 2.5, Joomla! 3.x

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Dodatki dla Joomla! 1.5/2.5/3.x

Dodatki dla Joomla! 1.5/2.5/3.x

Dynlist - łatwe tworzenie listy powiązanych artykułów w Joomla

02.03.2010.

Dynlist - łatwe tworzenie listy powiązanych artykułów w Joomla Dynlist to niewielki dodatek do Joomla (plugin), który po zainstalowaniu w Joomla pozwala w prosty sposób wygenerować automatycznie i wyświetlić w dowolnym miejscu artykułu listę artykułów powiązanych. Możliwości dodatku są bardzo proste: możliwe jest generowanie listy podobnych artykułów według słowa kluczowego występującego w tytułach artykułów, lub w metadanych (opisie lub słowach kluczowych). Dodatkowo można ustawić, czy do wyświetlonych artykułów mają prowadzić aktywne adresy URL. Dynlist pozwala również na przypisanie własnej klasy CSS dla wygenerowanych list z artykułami powiązanymi. Dzięki temu można nadać dowolny wygląd i położenie takiej listy.

Czytaj całość

Joomla Content - Extended Pagebreak

23.02.2010.

Joomla Content - Extended Pagebreak Od czasu do czasu zaglądam na strony Joomlacode.org i przeglądam jakie to nowe projekty rozszerzeń do Joomla tworzone są przez programistów. Dziś natrafiłem na ciekawy dodatek (plugin) do Joomla 1.5 o nazwie Extended Pagebreak Plugin. Jak sama nazwa wskazuje, jest to rozszerzenie zastępujące standardową wtyczkę w Joomla o nazwie Content - Pagebreak. I przyznać muszę, że Extended Pagebreak Plugin to wyśmienity dodatek. Posiada wsparcie dla techniki nadpisywania szablonów (template overrides). Kod generowany przez dodatek jest oparty o listę (ul li). Domyślny joomlowy Content - Pagebreak generował kod spisu treści podzielonego artykułu w oparciu o tabele. Co jeszcze zwróciło moją uwagę w dodatku Extended Pagebreak Plugin, to hierarchiczna numeracja podziału artykułu (dobrze widać to na zrzucie ekranu poniżej).

Czytaj całość

JFinalizer - optymalizacja Joomla!

14.02.2010.

 JFinalizer - optymalizacja Joomla! Dziś w oko wpadł mi niewielki dodatek dla Joomla 1.5. Niewielki, ale jakże przydatny. Jeśli chcesz zoptymalizować i przyśpieszyć ładowanie się strony zbudowanej na Joomla!, zmniejszyć jej rozmiar (wagę plików), to JFinalizer może być do tego idealnym rozwiązaniem. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że działanie dodatku JFinalizer będzie różnić się w poszczególnych serwisach internetowych i że do zastosowania takiej optymalizacji trzeba podejść bardzo ostrożnie. Autorzy dodatku informują, że JFinalizer posiada domyślne ustawienia zgodne dla większości witryn i serwerów. Jednocześnie zastrzegają, że nie należy oczekiwać poprawnego działania dodatku zaraz po zainstalowaniu. Musimy go jeszcze skonfigurować optymalnie dla naszej strony, która musi działać w pełni poprawnie.

Czytaj całość

Cufon i sIFR - niestandardowe czcionki w Joomla!

23.01.2010.

Cufon i sIFR - niestandardowe czcionki w Joomla! Cufon jest doskonałą alternatywą dla sIFR (ang. Scalable Inman Flash Replacement). Obie metody pozwalają na zastosowanie na stronie internetowej niestandardowych fontów. A że typografia na stronie internetowej jest jednym z ważniejszych elementów i ile dzięki niej może zyskać strona internetowa, nie trzeba nikogo przekonywać. Wiem po sobie, od kiedy zacząłem stosować technikę sIFR, budowane przeze mnie strony internetowe nabrały jeszcze lepszego wyglądu właśnie dzięki użyciu niestandardowych czionek np. w nagłówkach artykułów i modułów (przykład zastosowania techniki sIFR: sklep internetowy www.brioko.pl).

Czytaj całość

Jak zrobić efektowny dział FAQ w Joomla?

17.01.2010.

FAQ Slider Joomla 1.5 Dział FAQ w Joomla? To proste. Wystarczy posłużyć się dodatkiem dla Joomla! specjalnie do tego celu stworzonym. A że dodatków tego typu dostępnych na stronie Katalogu Rozszerzeń Joomla jest co najmniej kilka, każdy wybierze to, co będzie pasować mu najlepiej. Dla przykładu w listopadzie 2009 roku opisałem świetny komponent Simple Lists, który posiada m.in. funkcję pozwalającą na łatwe i szybkie zbudowanie na stronie internetowej opartej o Joomla! działu FAQ. Przykład działania komponentu Simple Lists w roli działu FAQ.

Są też dodatki dla Joomla pozwalające na umieszczenie działu FAQ w treści artykułów Joomla! Przykład działania jednego z popularniejszych dodatków o nazwie "Tabs & Slides In Content Items" na stronie firmy sprzedającej ubezpieczenia (działanie dodatku widoczne na dole strony).

Czytaj całość
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»
Pozycje :: 13 - 17 z 17