+48 602 683 733 [email protected]

Dodatki i rozszerzenia dla Joomla! 1.5, Joomla! 2.5, Joomla! 3.x

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Dodatki dla Joomla! 1.5/2.5/3.x > Boxplus - dowolne treści w oknie pop-up w Joomla

Boxplus - dowolne treści w oknie pop-up w Joomla

Boxplus pop-up lightbox Joomla! 1.5 Joomla! 1.6 Przed rokiem pisałem o Sigplus - świetnym dodatki galerii dla Joomla! 1.5, Joomla! 2.5 i Joomla! 3.x. Co ten dodatek potrafi, odsyłam do wspomnianego artykułu: Sigplus - dodatek galerii w Joomla. Autor Sigplus udostępnił społeczności korzystającej z Joomla! kolejne świetne rozszerzenie o nazwie Boxplus.

Boxplus pozwala na wyświetlanie dowolnych treści w oknach pop-up. Treściami wyświetlanymi w takim "wyskakującym" oknie mogą być zdjęcia, filmy wideo z naszej witryny (Flash, QuickTime), ale także dowolne multimedia, takie jak chociażby zdjęcia z galerii Picasa, filmy z serwisów Youtube, Vimeo. Oprócz multimediów w oknach tworzonych za pomocą Boxplus można publikować dokumenty PDF oraz dowolne dokumenty HTML (w tym zewnętrzne strony HTML).

Boxplus do działania wykorzystuje bibliotekę MooTools, w związku z czym nie powinny występować żadne konflikty skryptu.

Boxplus pozwala szeroko dostosować swój wygląd i działanie. Wszystko dzięki wbudowanym funkcjom, przykładowe: pasek miniatur zdjęć wewnątrz lightbox'a do szybkiej nawigacji pomiędzy zdjęciami. Podpisy zdjeć wspierające HTML, automatyczne dopasowanie treści i auto-centrowanie. Kilka własnych szablonów - skórek - o różnym wyglądzie, naśladujących popularne implementacje lightbox. Oczywiście można dostosować wygląd Boxplus do własnych potrzeb. Wystarczy do tego znajomość arkuszy stylów CSS.

Cechy dodatku Boxplus:

  • Działanie we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach internetowych (Firefox od wersji 2, Internet Explorer od wersji 7, Chrome, Opera).
  • Wyświetlanie szerokiego zakresu różnych typów i formatów treści. Obsługa obrazów, filmów, animacji Flash, dokumentów HTML (w tym iframe), dokumentów PDF.
  • Obsługa napisów. Kazde zdjęcie lub element treści można podpisać (tytuł + opis). Podpisy mogą korzystać z tagów HTML.
  • Funkcja centrowania okna pop-up.
  • Wygodna nawigacja pomiędzy treściami wyświetlanymi w oknie pop-up.
  • Automatyczne dopasowywanie się dużych treści do okna przeglądarki). Okno pop-up może być rozszerzane (skalowane) przez użytkownika.
  • Możliwość nadania dowolnego własnego wyglądu  za pomocą CSS.
  • Niewielka waga dodatku.
  • 100% kompatyblilność z Joomla! Boxplus korzysta z MooTools 1.2+

Przykłady działania i możliwości Boxplus - pop-up lightbox Joomla.
Na stronie autora znajduje się również link do najnowszej wersji Boxplus, który można pobrać za darmo.

Jeśli skorzystamy z dodatku Boxplus i okaże się on bardzo przydatny, warto wynagrodzić autorowi jego pracę chociażby niewielkim datkiem pieniężnym. Informacje, jak to zrobić, znajdują się na stronie autora Boxplus.