+48 602 683 733 [email protected]

Dodatki i rozszerzenia dla Joomla! 1.5, Joomla! 2.5, Joomla! 3.x

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Dodatki dla Joomla! 1.5/2.5/3.x > Dynlist - łatwe tworzenie listy powiązanych artykułów w Joomla

Dynlist - łatwe tworzenie listy powiązanych artykułów w Joomla

Dynlist - łatwe tworzenie listy powiązanych artykułów w Joomla Dynlist to niewielki dodatek do Joomla (plugin), który po zainstalowaniu w Joomla pozwala w prosty sposób wygenerować automatycznie i wyświetlić w dowolnym miejscu artykułu listę artykułów powiązanych. Możliwości dodatku są bardzo proste: możliwe jest generowanie listy podobnych artykułów według słowa kluczowego występującego w tytułach artykułów, lub w metadanych (opisie lub słowach kluczowych). Dodatkowo można ustawić, czy do wyświetlonych artykułów mają prowadzić aktywne adresy URL. Dynlist pozwala również na przypisanie własnej klasy CSS dla wygenerowanych list z artykułami powiązanymi. Dzięki temu można nadać dowolny wygląd i położenie takiej listy.

Dodatek można pobrać ze strony autora: http://www.onlineriff.de/component/content/article/34-edv/100-joomla-plugin-dynlist.html

Po zainstalowaniu dodatku poprzez standardowy instalator Joomla, musimy go jeszcze opublikować i skonfigurować.

Sposób korzystania z dodatku jest bardzo prosty. Podczas edycji artykułu w miejscu, w którym chcemy mieć wyświetloną listę podobnych artykułów do tego, w którym ową listę wstawiamy, wpisujemy:

Podobne artykuły na temat Joomla:

{dynlist=Joomla}

W tym przypadku, kiedy wpisałem słowo Joomla, pod artykułem, w miejscu wstawienia {dynlist=Joomla} zostanie automatycznie wygenerowana lista artykułów, które zawierają w tytule słowo Joomla. Dobrze to widać na przykładowym obrazie poniżej:

Dynlist - lista podobnych artykułów w Joomla