+48 602 683 733 [email protected]

Dodatki i rozszerzenia dla Joomla! 1.5, Joomla! 2.5, Joomla! 3.x

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Dodatki dla Joomla! 1.5/2.5/3.x > Joomla Content - Extended Pagebreak

Joomla Content - Extended Pagebreak

Joomla Content - Extended Pagebreak Od czasu do czasu zaglądam na strony Joomlacode.org i przeglądam jakie to nowe projekty rozszerzeń do Joomla tworzone są przez programistów. Dziś natrafiłem na ciekawy dodatek (plugin) do Joomla 1.5 o nazwie Extended Pagebreak Plugin. Jak sama nazwa wskazuje, jest to rozszerzenie zastępujące standardową wtyczkę w Joomla o nazwie Content - Pagebreak. I przyznać muszę, że Extended Pagebreak Plugin to wyśmienity dodatek. Posiada wsparcie dla techniki nadpisywania szablonów (template overrides). Kod generowany przez dodatek jest oparty o listę (ul li). Domyślny joomlowy Content - Pagebreak generował kod spisu treści podzielonego artykułu w oparciu o tabele. Co jeszcze zwróciło moją uwagę w dodatku Extended Pagebreak Plugin, to hierarchiczna numeracja podziału artykułu (dobrze widać to na zrzucie ekranu poniżej).

Instalacja Extended Pagebreak Plugin

  1. Pobierz archiwum z dodatkiem ze strony http://joomlacode.org/gf/project/gf/project/pagebreakext/frs/
  2. Zaloguj się do panelu administracyjnego swojego systemu Joomla. Przejdź do zakładki Rozszerzenia/Instalator
  3. Zainstaluj pobrany wcześniej dodatek.
  4. Przejdź w menu rozwijanym do Rozszerzenia/Dodatki.
  5. Odszukaj na liście dodatków Content - pagebreak, a następnie wyłącz go (odpublikuj).
  6. Odszukaj Content - Extended Pagebreak, a następnie w polu Porządek wpisz: 10000 i potwierdź zapisując (mała ikonka dyskietki obok napisu Porządek.
  7. Pozostaje już tylko włączyć dodatek Content - Extended Pagebreak (opublikować go) i skonfigurować według własnych potrzeb.
Joomla Content - Extended Pagebreak