+48 602 683 733 [email protected]

Joomla Showcase czyli kto używa Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Kto używa Joomla!

Kto używa Joomla!

Joomla.org z nowym szablonem

22.11.2011.

Nowa templatka Joomla.orgOd 21 listopada 2011 roku oficjalna strona internetowa www.joomla.org ma nową szatę graficzną. Pierwszy odbiór nowego szablonu Joomla.org był w moim odczuciu pozytywny, choć jest on graficznie zdecydowanie skromniejszy od poprzednika. Teraz jest za to bardziej przejrzysty układ treści w porównaniu do starej wersji. Plus należy się również nawigacji. Główne menu jest bardziej czytelne. Świetny pomysł to umieszczenie modułu "Zobacz, kto używa Joomla!". Równolegle ze zmianą szablonu głównej witryny Joomla.org przebudowane zostały szablony podserwisów: katalogu prezentującego strony internetowe zbudowane w oparciu o Joomla! http://community.joomla.org/showcase/, Katalog Rozszerzeń dla Joomla! (JED), Magazyn Joomla i wszystkie pozostałe serwisy Joomla.org. Poza pozytywnymi zmianami są też moim zdaniem elementy odrobinę niedopracowane, jak choćby odsyłacze nawigacji w stopce nie mają dodanego efektu akywnego łącza po najechaniu wskaźnikiem myszki (efekt hover). Niby drobiazg, ale razi.

Czytaj całość

Jedna z naszych stron internetowych stroną miesiąca na Joomla.org

01.11.2011.

Strona internetowa szkoły muzycznej www.bloch.edu.pl zbudowana na Joomla! W sierpniu 2011 roku ukończyliśmy prace nad stroną internetową Niepublicznej Szkoły Muzycznej im. Augustyna Blocha w Warszawie http://www.bloch.edu.pl. W październiku dodałem ją do katalogu stron zbudowanych w oparciu o CMS Joomla! Aż tu  niespodziewanie strona została wybrana stroną miesiąca :-) http://community.joomla.org/showcase/

Cóż, należę raczej do skromnych ludzi. Nie chcę się pysznić, ale docenienia naszej pracy i wyróżnienia jakie otrzymaliśmy, nie będziemy ukrywać, a wręcz przeciwnie.

Czytaj całość

Listbingo - strona internetowa komponentu ogłoszeniowego dla Joomla!

03.04.2011.

Listbingo - ogłoszenia w Joomla! Listbingo to komponent do budowy rozbudowanej witryny ogłoszeniowej bądź działu z ogłoszeniami w serwisie internetowym zbudowanym w oparciu o Joomla! Od teraz cały projekt komponentu Listbingo ma całkowicie nową stronę internetową. Piszę o tym dlatego, że nowa witryna Listbingo jest oczywiście w całości zbudowana w oparciu o Joomla! Dodatkowo witryna wykorzystuje komponent VirtueMart (sklep internetowy), Kunena (komponent Forum, pełniący w tym przypadku rolę miejsca dla wsparcia technicznego) i oczywiście komponent Listbingo. Raczej nie zdarza się, żeby witryna komponentu dla Joomla! nie była zbudowana w oparciu o Joomla! Ale są strony internetowe, na które warto zwrócić uwagę. Strona Listbingo na pewno do takich należy. 

Czytaj całość

Oficjalna strona Wieży Eiffla używa Joomla!

31.03.2011.

Strona internetowa Wieży Eiffla działa na Joomla! Na Joomla! 1.5 zbudowana jest oficjalna strona internetowa słynnej na cały świat Wieży Eiffla, uważanej za symbol Paryża i Francji. Witryna wykorzystuje do obsługi poszczególnych wersji językowych komponent JoomFish. Zaś poszczególnych wersji językowych jest całkiem sporo: strona internetowa wykonana jest w języku francuskim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim, włoskim, niemieckim, chińskim, japońskim i arabskim. Jak więc widać, Joomla! radzi sobie doskonale z  wielkojęzycznymi witrynami, obsługując i takie języki, jak chiński, japoński czy arabski.

Adres strony internetowej Wieży Eiffla: www.tour-eiffel.fr

Czytaj całość
Pozycje :: 5 - 8 z 14