+48 602 683 733 [email protected]

Joomla Showcase czyli kto używa Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Kto używa Joomla! > Kto używa Joomla do swoich stron internetowych?

Kto używa Joomla do swoich stron internetowych?

08.08.2016.

Kto używa Joomla do swoich stron WWWNo właśnie, jakie duże firmy, organizacje i instytucje używają systemu zarządzania treścią Joomla "do napędzania" swoich stron internetowych? Wpis ten będzie zawierał listę stron internetowych znanych firm, organizacji i instytucji, które zbudowane są na Joomla. Z czasem będzie rozbudowywany i aktualizowany o kolejne znane firmy, korzystające z Joomla.

Nawiasem mówiąc jeśli ktoś myśli, bądź słyszy pogłoski, że Joomla jako CMS, umiera, to jest w dużym błędzie. Ostatnio spotykamy się z dużą ilością niczym nie uzasadnionej krytyki pod adresem Joomla ze strony wielu użytkowników Wordpressa. Nie ma to jak krytykować systemu, którego się nie zna. A to ze strony właśnie takich osób leci najwięcej jadu. Na przekór takim osobom CMS Joomla ma się dobrze i jest wybierany również przez duże międzynarodowe firmy do budowy (często mocno rozbudowanych) stron internetowych.

Wróćmy więc do meritum tego wpisu, a więc dużych, znanych firm, które używają Joomla.

Na początek branża motoryzacyjna, a w niej chyba wszystkim znana francuska firma Peugeot, której szerzej przedstawiać nie trzeba. Otóż oficjalna strona internetowa firmy Peugeot zbudowana jest w oparciu o nasz ulubiony CMS Joomla!

Strona internetowa: http://www.peugeot.com

Peugeot używa Joomla

Teraz coś z naszego podwórka. Strona internetowa i sklep internetowy Skarbnicy Narodowej - wiodącego dystrybutora monet i medali okolicznościowych w Polsce. Skarbnica Narodowa działa na polskim rynku od 2005 r. Jest przedstawicielem oraz dystrybutorem programów numizmatycznych z wielu krajów.

Strona internetowa: https://www.skarbnicanarodowa.pl

Skarbnica Narodowa używa Joomla

Kolejna duża firma - Grupa ECO - Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA. Strona internetowa ECOSA działa na Joomla. Porządny indywidualny projekt graficzny, takie samo wdrożenie i doskonala znajomość możliwości Joomla przez firmę wdrażającą Joomla robi swoje. Dzięki temu mamy do czynienia z dobrze wykonaną stroną internetową.

Strona internetowa: http://www.ecosa.pl

Strona internetowa Energetyki Cieplnej Opolszczyzny SA używa Joomla

Na powyższych trzech przykładach wdrożeń systemu zarządzania treścią Joomla widać, że Joomla ma szerokie spektrum zastosowań. Można by napisać: można na Joomla? Oczywiście, że można. To bardzo dobry system zarządzania treścią, który w odpowiednich rękach może dać doskonałe rezultaty, jeśli chodzi o jakość i poziom wykonania strony internetowej.