+48 602 683 733 [email protected]

Joomla Showcase czyli kto używa Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Kto używa Joomla! > Producent gitar Martin używa Joomla!

Producent gitar Martin używa Joomla!

14.02.2014.

Strona producenta gitar Martin Guitars zbudowana w Joomla! Dawno nie było żadnego wpisu w dziale przedstawiającym, jakie znane firmy i instytucje używają systemu CMS Joomla! do budowy i prowadzenia swoich stron internetowych. Dzisiaj po dłuższej przerwie firma, której z pewnością nie trzeba przedstawiać gitarzystom. Mowa o firmie Martin, producencie jednych z najlepszych gitar na świecie. Gitary Martin są dla gitarzystów tym samym, co Rolls&Royce dla ludzi znawców motoryzacji czy fortepiany Steinway'a dla pianistów. Ale wróćmy do sedna tego wpisu, czyli naszego ulubionego systemu zarządzania treścią, jakim jest Joomla i firmy Martin. Otóż od 2013 roku oficjalna strona producenta gitar Martin działa w oparciu o Joomla! 2.5. 

Strona Martin została całkiem nieźle wykonana i przyzwoicie działa, choć można znaleźć trochę niedociągnięć, elementów i rozwiązań, które z pewnością warto by było poprawić lub zoptymalizować. Ale nie rzutują one na całościowe działanie i odbiór firmowej witryny.

Zawartość strony to nic innego, jak informacje o firmie, jej historii, bieżących wydarzeniach i aktualnościach, sieci sprzedaży na kontynencie amerykańskim i całym świecie, a przede wszystkim strona jest obszernym katalogiem produktów firmy Martin. Oczywistym zatem jest, że główną zawartość stanowi oferta gitar: akustycznych, elektro-akustycznych i całkiem spora ilość modeli ukulele. Na stronie internetowej Martin'a zapoznać można się również z nazwiskami artystów grających na tych wspaniałych gitarach.

Instrumenty firmy Martin nie należą do tanich, a wręcz przeciwnie, w świecie gitar to absoultnie górna półka. Może kiedyś dorobię się jednego takiego instrumentu... Ale to była by całkiem inna historia.

Sama strona prezentuje się tak na poniższym zrzucie ekranu. Na stronie głównej, zwróccie uwagę, zwraca uwagę poziomy slajder wyświetlający różnego typu treści.

Strona internetowa: www.martinguitar.com.
System: Joomla! 2.5.x
Szablon: niewątpliwie wykonany na indywidualne zamówienie (czyli podejście w projektowaniu stron internetowych, w jakim i ja się specjalizuję).

Oficjalna strona producenta gitar Martin

Gitary Martin - strona zbudowana w Joomla


Widok katalogu produków (warto zwrócić uwagę na rozbudowaną wyszkiwarkę produktów

Gitary Martin - strona zbudowana w Joomla - widok katalogu produktów