+48 602 683 733 [email protected]

Sklepy internetowe Joomla! 2.5 i Joomla! 3.x

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Sklepy internetowe Joomla!

Sklepy internetowe Joomla!

VirtueMart - moduł wyszukiwania produktów z autosugestią

14.02.2011.

VirtueMart - moduł wyszukiwania produktów z autosugestią Tym razem krótki wpis o pewnym ciekawym module dla Joomla! i VirtueMart'a. Zadaniem modułu jest "bycie" wyszukiwarką produktów w sklepie zbudowanym na Joomla! i komponencie VirtueMart. Moduł pochodzi prosto z Nepalu, a więc z serca Himalajów. Cóż jest takiego ciekawego w tym w gruncie rzeczy niewielkim i wydawać by się mogło zwyczajnym module? Otóż moduł ten posiada pewną cechę, która może być bardzo przydatną funkcjonalnością w sklepie internetowym. Jej działanie widoczne jest w chwili wpisania w polu wyszukiwania choćby pierwszej litery nazwy szukanego produktu. Moduł w tym momencie zaczyna wyświetlać listę produktów pasujących do wpisanego zapytania, podpowiadając w ten sposób i ułatwiając znalezienie interesującego produktu. Działa to na podobnej zasadzie, jak podpowiadanie podczas wpisywania słowa w wyszukiwarce Google.

Czytaj całość

Nowa wersja VirtueMart 1.5 Beta 1 dostępna

13.11.2010.

VirtueMart 1.5 beta dostępnyŚrodek nocy, a tu przychodzi biuletyn informacyjny ze strony VirtueMart.net o tym, że została udostępniona wersja Beta VirtueMart 1.5, czyli wersja testowa. O tym, że komponent VirtueMart to oprogramowanie typu ecommerce, pisać pewnie nie muszę. Przypomnę tylko, że ten świetny komponent sklepu internetowego, rozwijany jest od czasów swojego poprzednika PHP-Shop'a, a to jeszcze czasy systemu Mambo, czyli poprzednika Joomla. I niestety VirtueMart zdążył się przez ten czas zestarzeć, co wielokrotnie sam ostatnio odczuwam, ilekroć wdrażam jakiś mniejszy czy większy sklep internetowy w oparciu o Joomla i VirtueMart.

Czytaj całość

Tienda - nowy system e-Commerce dla Joomla!

09.02.2010.

Tienda - system e-Commerce dla Joomla! Pamiętam jak 14 listopada pojawił się wpis na blogu jFoobar.org o trwających pracach nad nową platformą e-commerce o nazwie Tienda dla Joomla 1.5. Nie spodziewałem się, że zgodnie z zapowiedzią po niespełna trzech miesiącach wspomniany wyżej system e-commerce Tienda już się pojawi. Wprawdzie jest to wersja Alpha 2.

I tak jak zapowiadano, oprogramowanie to ukazało się w dwóch wersjach, darmowej z ograniczoną funkcjonalnością, ale zawierającą zestaw funkcji, który z powodzeniem powinien pozwolić na prowadzenie mniejszych sklepów internetowych oraz wersji w pełni rozbudowanej, która według autorów posiada wszystko, czego potrzeba do uruchomienia średnich i dużych sklepów. Autorzy systemu Tienda zapowiadają nową jakość w budowaniu sklepów w oparciu o Joomla.

Osobiście z wielką chęcią przetestuję to nowe rozszerzenie dla Joomla! służące do budowania sklepów internetowych. Virtuemart muszę przyznać trochę mnie zmęczył.

Więcej informacji na stronie autorów Tienda

««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»
Pozycje :: 6 - 8 z 8