+48 602 683 733 [email protected]

Informacje i nowości ze świata Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Nowości Joomla

Nowości Joomla

Ukazała się kolejna wersja Beta 9 Joomla 1.6

07.09.2010.

Joomla! 1.6 Beta Kolejne wersje Beta nowego systemu Joomla 1.6 ukazują się z taką regularnością (co dwa tygodnie), że można stracić rachubę, która to już dokładnie wersja została udostępniona do testowania. Dokładnie dziś, czyli 7 września 2010 roku udostępniona została Joomla 1.6 Beta 9.

W ciągu minionych dwóch tygodni od ukazania się Joomla 1.6 Beta 6, naprawiono, poprawiono i rozwiązano kolejne zgłoszone przez ten czas wykryte problemy i błędy w działaniu nowego systemu Joomla.

Według harmonogramu prac kolejna wersja (Joomla 1.6 Beta 10) zapowiadana jest na 20 września 2010 roku.

Pełna informacja na temat wydania Joomla 1.6 Beta 9 znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Joomla.org: http://www.joomla.org/release-news/5294-joomla-16-beta9-now-available.html

Czytaj całość

Joomla! obchodzi piąte urodziny!

01.09.2010.

Joomla! obchodzi piąte urodziny! Dokładnie pięć lat temu, 1 września 2005 roku uruchomiono pierwszą stronę projektu www.joomla.org.

Po pięciu latach rozwoju Joomla! jest jednym z najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią. Według informacji podanej na oficjalnym blogu Joomla.org, obecnie około 2,5% stron internetowych na świecie działa w oparciu o system zarządzania treścią Joomla.

Również pięć lat temu ja sam przesiadłem się z systemu Mambo na Joomla. I nie żałuję. Zajęcie się projektowaniem i wdrażaniem systemu Joomla było w moim przypadku bardzo trafnym wyborem. Dziś mam za sobą kilkaset mniejszych i większych projektów i wdrożeń systemu CMS Joomla, całe pięć lat bogatego doświadczenia, które jestem tego pewien, zaprocentuje przez kolejne pięć lat pracy z systemem Joomla. Pięć lat doświadczenia, którym zawsze chętnie dzielę się z moimi klientami  i partnerami.

Joomla! 1.6 Beta 8 - kolejna wersja dostępna

24.08.2010.

Joomla! 1.6 BetaUdostępniona została kolejna testowa wersja Beta Joomla 1.6. Zgodnie z zapowiedzią dokładnie po dwóch tygodniach od udostępnienia wersji Joomla 1.6 Beta 7, Zespół Joomla! udostępnił kolejną wersję Joomla 1.6, oznaczoną jako wersja Beta 8. Zgodnie z ustalonym harmonogramem prac kolejna wersja (Joomla 1.6 Beta 9) ma zostać wydana 6 września 2010 roku. W ciągu minionych dwóch tygodni od ukazania się Joomla 1.6 Beta 7, naprawiono, poprawiono i rozwiązano kolejne zgłoszone przez ten czas wykryte problemy i błędy w działaniu nowego systemu Joomla 1.6 Beta.

Pełna informacja na temat wydania Joomla 1.6 Beta 8 na oficjalnej stronie internetowej Joomla.org:

http://www.joomla.org/release-news/5292-joomla-16-beta8-now-available.html

Czytaj całość

Xmap - aktualizacja komponentu mapy strony dla Joomla 1.5

17.08.2010.

Xmap - komponent mapy strony dla Joomla 1.5Ukazała się kolejna wersja (1.2.9) świetnego komponentu dla Joomla - generatora mapy strony internetowej - Xmap. Wersja ta rozwiązuje problem niezgodności z MooTools w Joomla 1.5.20. Przy okazji wprowadzono kilka w komponencie Xmap kilka drobnych poprawek.

Komponent Xmap 1.2.7 zawiera w tej chwili kilkadziesiąt domyślnie zainstalowanych rozszerzeń dla najpopularniejszych komponentów Joomla, dzięki czemu nie trzeba pobierać i instalować każdego rozszerzenia osobno. Komponent Xmap jest kontynuacją świetnego komponentu JooMap, rozwijanego już od blisko pięciu lat!

Najnowsza wersja komponentu Xmap jak zwykle do pobrania ze strony autora:
Xmap - Joomla Sitemap Generator

Przykład wdrożenia komponentu na forum wędkarskim.

Pozycje :: 65 - 68 z 98