+48 602 683 733 [email protected]

Informacje i nowości ze świata Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Nowości Joomla

Nowości Joomla

Joomla 1.6 Beta 10 dostępna do testów

21.09.2010.

Joomla! 1.6 BetaDokładnie dziś 20 września 2010 roku została udostępniona kolejna dziesiąta już wersja Beta Joomla 1.6. Zgodnie z harmonogramem prac wydanie kolejnej testowej wersji Joomla 1.6 Beta 11 planowane jest dokładnie na 4 października 2010 roku.

W ciągu minionych dwóch tygodni od ukazania się Joomla 1.6 Beta 9, naprawiono, poprawiono i rozwiązano kolejne zgłoszone przez ten czas wykryte problemy i błędy w działaniu nowego systemu Joomla.

Pełna informacja na temat wydania Joomla 1.6 Beta 10 na oficjalnej stronie internetowej Joomla.org:
http://www.joomla.org/release-news/joomla-16-beta10-now-available.html

Czytaj całość

Aktualizacja AkeebaBackup do wersji 3.1

21.09.2010.

Aktualizacja AkeebaBackup do wersji 3.1 Twórcy chyba najlepszego dostępnego komponentu do tworzenia pełnych kopii bezpieczeństwa Akeeba Backup udostępnili kolejną wersję oznaczoną numerem 3.1. Wersja ta wnosi szereg poprawek. Jeśli ktoś używa poprzedniej wersji AkeebaBackup, zalecana jest aktualizacja komponentu do najnowszej wersji 3.1.

AkeebaBackup jest komponentem dla systemu zarządzania treścią Joomla. AkeebaBackup jest kontynuacją znanego przez wiele osób komponentu JoomlaPack. Dzięki zastosowaniu  AkeebaBackup można wykonywać w łatwy sposób pełne kopie każdej strony zbudowanej w oparciu o Joomla. Osobiście wykorzystuję również komponent AkeebaBacup do łatwego i stosunkowo szybkiego przenoszenia stron Joomla na inny serwer.

Czytaj całość

Ukazała się kolejna wersja Beta 9 Joomla 1.6

07.09.2010.

Joomla! 1.6 Beta Kolejne wersje Beta nowego systemu Joomla 1.6 ukazują się z taką regularnością (co dwa tygodnie), że można stracić rachubę, która to już dokładnie wersja została udostępniona do testowania. Dokładnie dziś, czyli 7 września 2010 roku udostępniona została Joomla 1.6 Beta 9.

W ciągu minionych dwóch tygodni od ukazania się Joomla 1.6 Beta 6, naprawiono, poprawiono i rozwiązano kolejne zgłoszone przez ten czas wykryte problemy i błędy w działaniu nowego systemu Joomla.

Według harmonogramu prac kolejna wersja (Joomla 1.6 Beta 10) zapowiadana jest na 20 września 2010 roku.

Pełna informacja na temat wydania Joomla 1.6 Beta 9 znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Joomla.org: http://www.joomla.org/release-news/5294-joomla-16-beta9-now-available.html

Czytaj całość

Joomla! obchodzi piąte urodziny!

01.09.2010.

Joomla! obchodzi piąte urodziny! Dokładnie pięć lat temu, 1 września 2005 roku uruchomiono pierwszą stronę projektu www.joomla.org.

Po pięciu latach rozwoju Joomla! jest jednym z najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią. Według informacji podanej na oficjalnym blogu Joomla.org, obecnie około 2,5% stron internetowych na świecie działa w oparciu o system zarządzania treścią Joomla.

Również pięć lat temu ja sam przesiadłem się z systemu Mambo na Joomla. I nie żałuję. Zajęcie się projektowaniem i wdrażaniem systemu Joomla było w moim przypadku bardzo trafnym wyborem. Dziś mam za sobą kilkaset mniejszych i większych projektów i wdrożeń systemu CMS Joomla, całe pięć lat bogatego doświadczenia, które jestem tego pewien, zaprocentuje przez kolejne pięć lat pracy z systemem Joomla. Pięć lat doświadczenia, którym zawsze chętnie dzielę się z moimi klientami  i partnerami.

Pozycje :: 65 - 68 z 100