+48 602 683 733 [email protected]

Informacje i nowości ze świata Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Nowości Joomla

Nowości Joomla

Aktualizacja VirtueMart do wersji 1.1.5

24.07.2010.

Virtuemart 1.1.5 - aktualizacja wersji Zespół VirtueMart Developer Team pracujący nad rozwojem komponentu sklepu internetowego dla Joomla poinformował o wydaniu kolejnej wersji VirtueMart 1.1.5. Pełny pakiet lub aktualizację można pobrać ze strony komponentu: http://virtuemart.net/downloads.

Uwaga: istnieją istotne różnice pomiędzy czystą instalacją a aktualizacją komponentu. Zalecane jest dokładne przeczytanie całego artykułu znajdującego się na stronie Polskiego Centrum Virtuemart: www.virtuemart.pl.

Szczegółowe informacje o VirtueMart 1.1.5: Głównym zadaniem zespołu VirtueMart jest nowy VirtueMart 1.5. Jednak nie zapomniano o użytkownikach wersji 1.1.x. VirtueMart 1.1.5 jest dopracowaniem poprzedniej wersji 1.1.4. Wersja 1.1.5 zawiera również aktualizacje zabezpieczeń, nowe funkcje i kilka drobnych poprawek.

Czytaj całość

Joomla 1.5.19 - Joomla 1.5.20 dostępna

16.07.2010.

Joomla 1.5.19, Joomla 1.5.20 - aktualizacja Od 15 lipca dostępna jest kolejna wersja systemu CMS Joomla! 1.5.19. Najbardziej istotną zmianą jest aktualizacja biblioteki Mootools do wersji 1.2.4. Ponieważ przy tej wersji biblioteki Mootools nie wszystkie dodatki korzystające z niej mogą działać, istnieje możliwość wyłączenia korzystania przez Joomla z tej wersji Mootools. Można to zrobić w panelu administracyjnym Joomla! Drugą ważną zmianą jest poprawka zwiększająca bezpieczeństwo systemu Joomla! Z tego też powodu zalecana jest aktualizacja wszystkich poprzednich wersji Joomla!

AKTUALIZACJA! Joomla 1.5.20 została udostępniona kilka dni po Joomla 1.5.19.

Joomla 1.5.20 do pobrania stąd.
Pliki aktualizacyjne dostępne są do pobrania z Joomlacode.org.
Jak zwykle, zaleca się aktualizację systemu Joomla do najnowszej wersji.
Kompletny pakiet języka polskiego do wydania 1.5.19 jak zwykle do pobrania ze strony Polskiego Centrum Joomla!

System Joomla 1.6 Beta 5 udostępniony

13.07.2010.

Joomla! 1.6 BetaWiadomości o udostępnieniu kolejnej wersji testowej Joomla 1.6 Beta mogą wydawać się nie różnić nic od poprzednich. Ale wypada każdą odnotować, co niniejszym czynię. Zespół Joomla.org wydał kolejną wersję Joomla 1.6 Beta oznaczoną numerem 5. Stało się to zgodnie z harmonogramem, czyki dokładnie po dwóch tygodniach od udostępnienia testowej wersji Joomla 1.6 Beta 4. Kolejna wersja (Joomla 1.6 Beta 6) zapowiadana jest za kolejne dwa tygodnie, czyli 26 lipca. W ciągu minionych dwóch tygodni od ukazania się Joomla 1.6 Beta 4, naprawiono, poprawiono i rozwiązano 65 zgłoszonych przez ten czas wykrytych problemów i błędów w działaniu nowego systemu Joomla.

Pełna informacja na temat wydania Joomla 1.6 Beta 5 na oficjalnej stronie internetowej Joomla.org: http://www.joomla.org/release-news/joomla-16-beta5-now-available.html

Czytaj całość

Joomla! Community Magazine

01.07.2010.

Joomla! Community Magazine Niespełna dwa miesiace temu został oddany użytkownikom Joomla portal społecznościowy people.joomla.org, a pierwszego lipca 2010 roku Joomla.org uruchomiło kolejny serwis internetowy Joomla! Community Magazine™. Celem serwisu jest skupienie społeczności użytkowników Joomla poprzez dzielenie się wiedzą, edukowanie, informowanie, inspirowanie i pomaganie. Zakres tematyczny artykułów zapowiada się dosyć szeroki. W serwisie swoje miejsce znajdą przykładowo artykuły opisujące i porównujące różnego typu komponenty i dodatki dla Joomla. Studia przypadków opisujące ciekawe wdrożenia systemu Joomla. Artykuły dla projektantów stron internetowych, programistów i administratorów.

Adres internetowy serwisu: http://magazine.joomla.org

Czytaj całość
Pozycje :: 73 - 76 z 100