+48 602 683 733 [email protected]

Informacje i nowości ze świata Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Nowości Joomla

Nowości Joomla

Kunena 1.5.11 - aktualizacja komponentu forum dla Joomla!

06.04.2010.

Kunena 1.5.11 - forum dla Joomla!Udostępniono nową wersję komponentu Kunena oznaczoną numerem 1.5.11. Wersja ta zawiera poprawki, które były zauważone zaraz po ukazaniu się poprzedniej wersji komponentu Kunena o numerze 1.5.10. Chodziło między innymi i błąd związany z niedziałającą subskrybcją e-mail.

Zalecana jest aktualizacja do najnowszej wersji!

Komponent Kunena jest rozszerzeniem dla Joomla 1.5, dzięki któremu można zbudować rozbudowane forum dyskusyjne. Kunena jest kontynuacją komponentu Fireboard.

Pełna lista zmian: http://docs.kunena.com/index.php/Kunena_1.5.11_Read_Me
Strona domowa forum: www.kunena.com

Joomla! 1.6 - szablony (templatki)

30.03.2010.

Joomla 1.6 - prezentacja nowych funkcji Czyżby Joomla! 1.6 zbliżała się? Myślę, że jeszcze nie. Stabilnej wersji Joomla! 1.6 nie powinniśmy spodziewać się ani jutro ani pojutrze. Czytałem na jakimś anglojęzycznym blogu (źródła niestety teraz nie pamiętam), że optymistyczny termin ujrzenia światła dziennego przez stabilną wersję Joomla! 1.6, to koniec roku 2010. Jednak zanim to nastąpi, udostępnione zapewne zostaną wersje beta naszego ulubionego systemu CMS.

Za to już teraz możemy na oficjalnym blogu Joomla.org przeczytać co nieco o nowych cechach i możliwościach, jakie będą posiadały szablony w Joomla! 1.6. A wszystko to na przykładzie nowej odsłony szablonu Beez, wersji stworzonej dla Joomla 1.6. Zapowiada się bardzo ciekawie. Demo szablonu można obejrzeć pod tym adresem: http://test5.run-digital.com.

Pełen artykuł na temat szablonów w Joomla 1.6 do przeczytania na oficjalnym blogu Joomla: http://community.joomla.org/.../joomla-16-beez....html

 

Kunena 1.5.10 - kolejna wersja komponentu forum dla Joomla!

27.03.2010.

Kunena 1.5.9 - forum dla Joomla!Zespół pracujący nad komponentem forum Kunena udostępnił nową wersję komponentu Kunena oznaczoną numerem 1.5.10. Wersja ta zawiera ponad 30 poprawek, które były zgłaszane w ostatnim czasie przez użytkowników komponentu.
Wszystkim, którzy posiadają fora dyskusyjne zbudowane w oparciu o komponent Kunena, zalecana jest aktualizacja do najnowszej wersji!
Komponent Kunena jest w pełni natywnym rozszerzeniem dla Joomla 1.5, dzięki któremu można zbudować rozbudowane forum dyskusyjne. Kunena jest kontynuacją komponentu Fireboard.

Pełna lista zmian: http://docs.kunena.com/index.php/Kunena_1.5.10_Read_Me
Strona domowa forum: www.kunena.com

Informacja z ostatniej chwili: w Kunena 1.5.10 wykryto błąd związany z niedziałającą subskrybcją e-mail. Zaleca się korzystanie z wersji Kunena 1.5.9 lub poczekanie na wersję 1.5.11, w której to wersji mają być już usunięte zauważone błędy.

Aktualizacja komponentu Community Builder 1.2.2

09.03.2010.

Community Builder 1.2.2 Wszystkich, którzy interesują się budową serwisów społecznościowych lub chcieli by zbudować na Joomla serwis społecznościowy, zainteresuje z pewnością informacja, że ukazała się kolejna wersja komponentu Community Builder oznaczona numerem 1.2.2 Stable. Community Builder jest darmowym komponentem dla Joomla do budowania społeczności w internecie. Komponent może też z powodzeniem służyć jako rozbudowana baza użytkowników dowolnego serwisu internetowego zbudowanego na Joomla.

Dostępnych jest wiele dodatków pozwalających na integrację Community Buildera z innymi komponentami dla Joomla (rozbudowane galerie, komponenty prywatnych wiadomości, fora dyskusyjne, blogi...).

Więcej informacji na temat Community Builder na stronie komponentu: http://www.joomlapolis.com

Pozycje :: 85 - 88 z 98