+48 602 683 733 [email protected]

Informacje i nowości ze świata Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Nowości Joomla

Nowości Joomla

System Joomla! pobrany 15 milionów razy!

13.02.2010.

15 milionów pobrań systemu Joomla! Wczoraj na oficjalnym blogu Joomla.org podano informację, że system CMS Joomla! został pobrany już w liczbie 15 milionów kopii! Poprzedni równy wynik 10 milionów pobrań Joomla miał miejsce 250 dni wcześniej.

Z prostego obliczenia wychodzi, że system Joomla jest pobierany średnio 20.000 razy dziennie!

Oficjalną wiadomość można przeczytać na blogu Joomla.org:
http://community.joomla.org/blogs....15000000-a-big-number.html

ccNewsletter 1.0.7 - wydanie poprawkowe

06.02.2010.

Po dwóch tygodniach zgodnie z zapowiedzią autorów ccNewsletter - komponent newslettera dla Joomlakomponentu ccNewsletter poinformowali na swoim blogu o wydaniu kolejnej wersji oznaczonej numerem 1.0.7. Wersja ta zawiera kolejne poprawki zabezpieczeń. Zalecena jest aktualizacja wcześniejszych wersji komponentu.
ccNewsletter jest komponentem dla CMS Joomla!. Służy do tworzenia i rozsyłania biuletynów informacyjnych (newsletterów). Jest prosty i wygodny w obsłudze. Pozwala na tworzenie dowolnej liczby szablonów. Więcej informacji o samym komponencie można przeczytać tutaj: ccNewsletter - prosty i dobry komponent newslettera dla Joomla! 1.5.

Najnowszą wersję komponentu ccNewsletter można pobrać tutaj:
http://www.chillcreations.com/en/extensions/downloads/categories/3.html

Virtuemart - poprawka bezpieczeństwa

04.02.2010.

Virtuemart - poprawka bezpieczeństwa W ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że Virtuemart (wersje 1.1.4 i Virtuemart 1.0.15 i wersje niższe) są podatne na ataki SQL injection. Dziś na głównej stronie komponentu Virtuemart Zespół Developerów VirtueMart potwierdził  zgłoszone usterki i poinformował o wydaniu serii poprawek bezpieczeństwa dla wszystkich wersji Virtuemarta.

Zalecena jest natychmiastowa aktualizacja sklepów zbudowanych w oparciu o Virtuemart.
Odpowiednie łatki aktualizacyjne można pobrać stąd:

Poprawka bezpieczeństwa dla VirtueMart <= 1.1.4.zip (7.69 KB)
Poprawka bezpieczeństwa VirtueMart <= 1.0.15.zip (7.53 KB)

W celu zastosowanie poprawki wystarczy rozpakować zawartość archiwum ZIP do folderu głównego Joomla!. 

Aktualizacja komponentu ccNewsletter 1.0.6

30.01.2010.

ccNewsletter - komponent newslettera dla Joomla Autorzy  świetnego a zarazem prostego komponentu dla Joomla o nazwie ccNewsletter służącego do tworzenia i rozsyłania biuletynów informacyjnych (newsletter) poinformowali na swoim blogu o wydaniu nowej wersji oznaczonej numerem 1.0.6. Wersja ta zawiera pilne poprawki związane z poprawą bezpieczeństwa. Wszystkim, którzy korzystają z komponentu ccNewsletter w poprzednich wersjach, zalecena jest aktualizacja.

Jednocześnie autorzy komponentu poinformowali o trwających pracach nad kolejną wersją komponentu ccNewsletter (1.0.7 beta 2), którą spodziewają się wydać za około dwa tygodnie.

Najnowszą wersję komponentu ccNewsletter można pobrać tutaj:
http://www.chillcreations.com/en/extensions/downloads/categories/3.html

Pozycje :: 93 - 96 z 100