+48 602 683 733 [email protected]

Informacje i nowości ze świata Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Nowości Joomla

Nowości Joomla

Kunena 1.5.9 Security Release - aktualizacja forum dla Joomla!

26.01.2010.

Kunena 1.5.9 - forum dla Joomla!Programiści zespołu pracującego nad komponentem forum Kunena udostępnili nową wersję komponentu Kunena 1.5.9 Security Release. Wersja ta zawiera szereg poprawek, w tym bardzo ważne dotyczące bezpieczeństwa.. Zalecana aktualizacja!

Pełna lista zmian: http://docs.kunena.com/index.php/Kunena_1.5.9_Read_Me
Strona domowa forum: www.kunena.com

Kontynuacja Mambo - MiaCMS

20.01.2010.

MiaCMS Jeśli ktoś zastanawia się, jakie są losy systemu Mambo, z którego wywodzi się Joomla, to jakiś czas temu natknąłem się na projekt kontynuujący rozwój Mambo pod nazwią MiaCMS, http://miacms.org. Z tego co widzę, projekt MiaCMS chyba dogorywa, podobnie jak i Mambo. Ot taka ciekawostka.

Aktualizacja komponentu JoomlaPack 2.4.1

18.01.2010.

JoomlaPack 2.4.1 - Joomla! Backup Wszystkich używających na swoich stronach internetowych komponentu JoomlaPack z pewnością zainteresuje informacja o nowej wersji, oznaczonej numerem 2.4.1. Jak piszą na swojej stronie autorzy komponentu JoomlaPack, w wersji 2.4.1 zostało usuniętych kilka wykrytych błędów.

Komponent JoomlaPack służy do wykonywania pełnych kopii stron zbudowanych w oparciu o system Joomla.
Każdy, kto choć odrobinę dba o bezpieczeństwo swojej strony internetowej, powinien zainstalować komponent JoomlaPack i regularnie korzystać z niego (np. po każdej aktualizacji systemu lub treści).

Więcej informacji na stronie domowej komponentu JoomlaPack.

Aktualizacja komponentu JoomDOC 2.0.2

15.01.2010.

JoomDOC 2.0.2Ukazała się nowa wersja komponentu JoomDOC oznaczona numerem 2.0.2. JoomDOC jest kontynuacją bardzo popularnego komponentu DocMan, który był jednak dostępny tylko dla Joomla 1.0 (dla Joomla 1.5 tylko w trybie zgodności - Legacy). Natomiast JoomDoc jest w pełni natywnym komponentem dla Joomla! 1.5.

Warto zaznaczyć, że JoomDOC jest alternatywą dla komponentu DOCman, który również jest już dostępny w pełni natywnej wersji dla Joomla 1.5. Obydwa komponenty służą do budowy i zarządzania repozytorium plików i na dzień dzisiejszy niewiele się od siebie różnią. Obydwa komponenty pozwalają na dowolny podział na kategorie i podkategorie.  Posiadają własny system szablonów, co pozwala zbudować dowolny układ i wygląd działu "plikowni".

Komponent JoomDOC, moduły i dodatki do niego można pobrać ze strony:
http://www.artio.net/downloads/joomla-related/joomdoc

««  start « poprz. 21 22 23 24 25 nast.  » koniec »»
Pozycje :: 97 - 100 z 100