+48 602 683 733 [email protected]

Informacje i nowości ze świata Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Nowości Joomla > JCE 2.0 - Joomla Edytor wydany

JCE 2.0 - Joomla Edytor wydany

27.06.2011.

JCE 2.0 Joomla Edytor WYSIWYG Od dziś możemy się cieszyć najnowszą stabilną wersją najlepszego edytora WYSIWYG dla Joomla, czyli JCE (Joomla Content Editor). Nowa wersja edytora JCE oznaczona jest numerem 2.0.0. Śmiem twierdzić, że jest to jeden z najlepszych darmowych  edytorów WYSIWYG jakie istnieją.

Jeśli mnie pamięć nie myli edytor JCE rozwijany jest od 2005 roku. Dostępny był wtedy dla poprzednika Joomla, czyli systemu Mambo pod nazwą mosCE. Jak widać autor edytora Ryana Demmera rozwija edytor JCE od tego czasu nieprzerwanie, za co mu chwała!

Poza samym edytorem JCE na uwagę zasługują dodatkowe wtyczki (plugins), za pomocą których można rozszerzyć możliwości edytora JCE. Dodatki te dostępne są po wykupieniu rocznej subskrybcji. Koszt subksrybcji to kilkadziesiąt dolarów, co biorąc pod uwagę ile w zamian się otrzymuje, nie jest wysoką ceną. Polecam bo sam mam wykupioną subskrybcję i wiem co piszę.

Informacja na temat wydania JCE 2.0.0 "Stable" na oficjalnej stronie edytora:
http://www.joomlacontenteditor.net/news/item/jce-200-stable-released?category_id=32

Tutaj zaś informacje na temat subskrybcji płatnych dodatków (gdyby ktoś był zainteresowany, naprawdę warto):
http://www.joomlacontenteditor.net/subscribe

Dlaczego warto zainstalować JCE w Joomla?

Joomla! Content Editor (w skrócie JCE) to edytor WYSIWYG , za pomocą którego tworzenie i edycja treści (przede wszystkim artykułów, podstron) w Joomla! jest niezwykle łatwe.

Edytor JCE bije na głowę mnogością swoich funkcji edytor TinyMCE, który jest domyślnym edytorem w Joomla, instalowanym wraz z systemem.

Edytor JCE posiada podstawowe funkcje znane każdemu, kto korzystał z edytorów tekstu (kopiuj, wklej, formatowanie tekstu, wypunktowanie, wcięcie tekstu, znajdź, znajdź i zastąp, linia, indeks dolny i górny, justowanie tekstu, edycja i wstawianie tabelek, kolory tekstu i wiele wiele więcej...

Jednak to co stanowi o wielkości JCE, to dodatkowe rozszerzenia (pluginy). Część z nich jest standardowym wyposażeniem edytora JCE. Te standardowe funckje w wielu przypadkach wystarczają. Jeśli jednak korzysta się z edytora JCE i chce się mieć pełnię jego możliwości, warto wykupić dodatkowe rozszerzenia do tego świetnego edytora dla Joomla!.