+48 602 683 733 [email protected]

Informacje i nowości ze świata Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Nowości Joomla > K2 v2.4.1 - aktualizacja

K2 v2.4.1 - aktualizacja

22.09.2010.

K2 v2.4 - komponent CCK dla Joomla 1.5 Właśnie jestem w trakcie budowy pewnego serwisu w oparciu o Joomla i świetny komponent CCK dla Joomla - K2, a tu proszę, ukazała się aktualizacja K2. Czeka mnie zatem wykonanie aktualizacji, co zresztą zaraz uczynię. WAŻNE! Dzień później zespół JoomlaWorks wydał kolejną poprawioną wersję K2 v2.4.1.

Cóż takiego niesie ze sobą najnowsza wersja komponentu K2 oznaczona numerem 2.4. Jest to przede wszystkim aktualizacja niosąca ze sobą poprawki bezpieczeństwa, w tym najważniejszą - usunięcie luki w systemie komentarzy. Lukę tę wykrył Jeff Channell, o czym napisał na swoim blogu (http://jeffchannell.com/Joomla/k2-23-persistent-xss-vulnerability.html).

Co więcej z nowości w K2 2.4.1? O tym w dalszej części informacji.

Na oficjalnej stronie K2 wyczytać możemy jeszcze, że zostały naniesione poprawki w logowaniu się użytkowników po stronie frontowej (dokładnie zalogowany użytkownik nie był w stanie sprawdzić ważności swoich artykułów). Ponadto poprawiono współpracę K2 z komponentem sh404SEF, poprawiono RSS, zauktualizowano skrypty K2 JavaScript, tak, żeby współpracowały z Mootools 1.2. Z innych zmian, które odnotowano, i które również przytoczę w tym miejscu, to wykrywanie przez K2 zainstalowanego edytora JCE (Joomla Content Editor). Jeśli w systemie będziemy mieli zainstalowany edytor JCE, K2 zastąpi domyślny swój edytor (NiceEdit) edytorem JCE.

Autorzy komponentu K2 podkreślają, że usprawnień i poprawek jest więcej, a wymienione zostały tylko te najważniejsze.

Pełna informacja o nowej wersji K2 znajduje się pod adresem: http://community.getk2.org/profiles/blogs/k2-v24-released?xg_source=msg_mes_network

Na koniec jeszcze o tym jak twórcy K2 reklamują swój komponent: "Po co czekać na Joomla 1.6, kiedy z komponentem K2 zrobisz więcej w Joomla 1.5".